Hrvatski nogometaši postigli su četiri pogotka u 14. kolu Bundeslige, a ponovno je briljirala hrvatska kolonija u Kaiserslauternu koji je sa čak 5:0 svladao Schalke.

27.11.2010.
20:56

Srđan Lakić je postigao dva zgoditka (8, 56) te se s devet golova nalazi u samom vrhu strijelaca Bundeslige, dok je četvrti zgoditak za Kaiserslautern, a ukupno peti u sezoni, zabio Ivo Iličević u 76. minuti iz penala.

Lakić je igrao do 81., Iličević do 84. minute, dok je Stiven Rivić za domaćiuna odigrao cijelu utakmicu S druge strane je Ivan Rakitić prosjedio cijeli susret na klupi.

Strijelac je bio i Mladen Petrić, čiji je HSV kod kuće s 4:2 slavio protiv Stuttgarta. Petrić je zabio četvrti pogodak sezone za 3:1 u 56. minuti, a potom je ubilježio i asistenciju za četvrti zgoditak HSV-a. Napadač hrvatske reprezentacije je odigrao cijelu utakmicu.

Danijel Pranjić je također odigrao svih 90 minuta za Bayern koji je u Münchenu sa 4:1 slavio protiv Eintrachta. Hoffenheim je u zadnjim sekundama došao do boda kod kuće protiv Bayera (2:2), a mladi hrvatski reprezentativac Boris Vukčević je odigrao cijelu utakmicu, dok je Domagoj Vida bio na klupi Bayera.

Bundesliga, 14. kolo: Bayern - Eintracht 4:1 HSV - Stuttgart 4:2 Hannover - Freiburg 3:0 Hoffenheim - Bayer 2:2 Kaiserslautern - Schalke 5:0 Borussia (D)- Borussia (M) 4:1

Redoslijed: 1. Borussia (D) 37, 2. Mainz 30, 3. Bayer 26, 4. Hannover 25, 5. Bayern 23, 6. Hoffenheim 22, 7. HSV 21...