Reprezentacija Novog Zelanda izborila je bod u dvoboju s favoriziranom Slovačkog i potpuno zakomplicirala stvari u skupini F, gdje su još u ponedjeljak Italija i Paragvaj također odigrali 1:1.

15.6.2010.
17:51

arti-201006100318006Reprezentacija Novog Zelanda napravila je prvu veću senzaciju na SP-u u Južnoj Africi odigravši 1:1 protiv Slovačke u Rustenburgu i to pogotkom Winstona Reida u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Novozelanđanima je to prvi bod u povijesti na svjetskim prvenstvima, a ta otočna zemlja je dosad na Mundialima bila samo 1982. kada su ubilježili sva tri poraza u skupini. Bod je prvi i Slovake koji po prvi puta nastupaju na svjetskim prvenstvima, ali je to bod koji ih nikako ne može zadovoljiti jer su vodili do treće minute sudačke nadoknade.

Kiwiji su počeli utakmicu s tri napadača i u prvih 25 minuta radili su dosta problema Slovacima, koji su ipak polako počeli dominirati, no u prvom poluvremenu nije bilo izrazitih prilika. Već na početku drugog dijela, u 50. minuti Slovaci su poveli nakon što je Vittek nabačaj sa strane glavom proveo u mrežu, a slabi južnoafrički suci nisu svirali očito zaleđe. Slovaci su se potom odlučili na čuvanje pobjede, igrali su bez rizika i to im se osvetilo.

Tri minute prije kraja navodno pojačanje Hajduka Shane Smeltz je glavom propustio najveću priliku Novozelanđana, ali se iskupio u sudačkoj nadoknadi kada je preciznim ubačejm pronašao glavu Winstona Reida, koji je pogodio sami kut slovačkih vrata za najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva.

Dan ranije u istoj skupini, Italija i Paragvaj također su odigrali 1:1.

Italija - Paragvaj 1:1 Novi Zeland - Slovačka 1:1

LJESTVICA:

1. Italija 1 0 1 0 1:1 1 1. Paragvaj 1 0 1 0 1:1 1 1. Novi Zeland 1 0 1 0 1:1 1 1. Slovačka 1 0 1 0 1:1 1