Navijači Varteksa jasno su dali do znanja što misle o igri svojih ljubimaca u uzvratu polufinala Kupa protiv Šibenika. U 75.

8.4.2010.
13:54

arti-201004070829006Gotovo nevjerojatno zvuči podatak da je samo nekoliko dana ranije u prvenstvu Varteks na svom travnjaku pobijedio Šibenik s 5:1, da bi u uzvratu polufinala Kupa, također pred svojim navijačima, Krojači glatko izgubili od momčad sa Šubićevca iako su imali igrača više od 32. minute.

Tada je isključen nogometaš gostiju Velimir Vidić, no Varaždinci nisu znali igračku prednost pretočiti u pogodak. Zato je to u 75. minuti pošlo za rukom Erminu Zecu, koji je doveo Šibenik u vodstvo i izazvao neviđeni bijes domaćih navijača.

Razjareni White Stonesu su, 'potaknuti' angažanom svojih ljubimaca, odlučili provaliti na travnjak, uz povike prodane duše srušili su ogradu na tribini i krenulo je naguravanje s policijom. Srećom, strasti su se brzo primirile i utakmica je vrlo brzo nastavljena.

Razlog bijesa najvjernijih navijača Varteksa mogao se iščitati odmah na početku utakmice kada su izvjesili transparent: Ne hodamo u kladaru, hoćemo pobjedu. Time su jasno aludirali na ulične informacije prema kojima je prolaz Šibenika u finale Kupa bio već dogovoren.