Čini se da je to Nizozemcima u krvi.

8.8.2010.
20:21

Real Madrid je odigrao drugu prijateljsku utakmicu na američkoj turneji. Pred oko 85.000 gledatelja Los Angeles Galaxy je vodio 2:0 na poluvremenu, da bi španjolski gigant u drugom dijelu potpuno preokrenuo rezultat i stigao do slavlja (3:2).

Jedan od najzanimljivijih trenutaka utakmice zbio se u posljednjoj minuti prvoga poluvremena. Amerikanci su bili u napadu, lopta je ubačena u šesnaesterac Reala na Juninha, ali prema njoj se zaletio i borbeni Royston Drenthe.

Nizozemcu su ove pripremne utakmice 'biti ili ne biti', stoga igra s velikom željom da impresionira novog šefa Josea Mourinha i osigura redovitu minutažu u dresu Reala, no ovoga puta je pretjerao.

Drenthe je promašio loptu koja je padala na glavu veznog igrača Galaxyja i punom nogom pogodio ga u prsa. Kung fu potez vrlo sličan onome kojeg je izveo njegovo sunarodnjak u finalu Svjetsko prvenstva.

Nigel de Jong je tada silovito nogom opalio Španjolca Xabija Alonsa koji je ipak 'preživio' taj nalet Nizozemaca, a gotovo je ironično da je sada taj brutalan potez ponovio njegov suigrač iz Reala.

Xabi Alonso za taj nastraj De Jonga nije čak dobio ni prekršaj, ali je zato Drentheov kung fu udarac kažnjen jedanaestercem za Galaxy kojeg je u vodstvo 2:0 pretvorio najbolji američki igrač Landon Donovan.