Ne prave samo navijači Dinama nerede po Austriji. Ovog puta su se u punom svjetlu pokazali 'kulturni' domaći tifosi i tonama pirotehnike zasuli nogometaše Austrije i Athletica.

4.12.2009.
9:06

arti-200912030745006U susretu petog kola L skupine Europske lige, Athletic Bilbao je u Beču deklasirao Austriju 3:0 i izborio nastavak natjecanja, međutim susret na stadionu Franz Horr obilježili su neredi navijača.

Utakmica je u drugom poluvremenu, nakon što su Španjolci zabili drugi gol, bila prekinuta na čak pola sata minuta jer su domaći navijači zasuli teren bakljama i nizom drugih predmeta.

Nekoliko najvatrenijih je probilo glavna ulazna vrata stadiona prema i utrčalo na teren, no srećom reagirale su snage reda i dovele situaciju pod kontrolu. Nakon toga, susret je ponovno nastavljen.

Golove za španjolski sastav postigli su Fernando Llorente (19, 83) i Mikel San Jose (62).

Ovom pobjedom Athletic je uz Werder iz skupine L izborio nastavka natjecanja, a u međusobnom susretu u zadnjem kolu u Bilbaou odlučit će o pobjedniku skupine.