Šahtar je teško stradao na gostovanju kod Arsenala, ali je hrvatski napadač doživio trenutak za pamćenje. Navijači Topnika nisu zaboravili sve što je Dudu napravio u njihovom dresu i u 82.

20.10.2010.
0:56

Roma - Basel 1:3 Bayern - Cluj 3:2

1. Bayern 3 3 0 0 7:3 9 2. Basel 3 1 0 2 5:5 3 3. Cluj 3 1 0 2 5:6 3 4. Roma 3 1 0 2 3:6 3 Nogometaši Bayerna dočekali su rumunjski Cluj bez većine standarnih prvotimaca, uključujući i Ivice Olića, a na klupi bavarske momčad čak nije bilo dovoljno igrača za zapisnik, pa su svoje mjesto među pričuvama pronašli i totalni anonimci poput Knasmüllera, Jüllicha, Krafta ili Braafheida.

Danijel Pranjić zaigrao je u prvom sastavu Bayerna kojeg su Rumunji šokirali u 28. minuti pogotkom Cadúa. Roberto De Zerbi je ubacio na drugu vratnicu, a kapetan Cluja je glavom matirao Hans-Jörg Butta. Samo pet minuta kasnije isti igrač je pogodio vlastitu mrežu i donio njemačkoj momčadi izjednačenje.

U 37. minuti gosti su opet 'počastili' Bayern novim autogolom, ali ovoga puta je Cristian Panin skrenuo u rumunjsku mrežu ubačaj iz kornera Holgera Badstubera. U 77. minuti udarac Tonija Kroosa obranio je vratar Eduard Stăncioiu, no Mario Gómez je dočekao odbijanac i donio Bayernu povećanje prednosti.

Četiri minute prije kraja utakmice Culio je zabio drugi gol za goste koji su ipak upisali drugi poraz u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Saša Bjelanović je za Rumunje zaigrao od 76. minute umjesto Traorea. Bavarcima je ovo treća pobjeda u tri nastupa i gotovo su osigurali nastup u sljedećem krugu, pogotovo nakon neočekivanog poraza Rome na svom terenu od Basela (1:3).

Švicarci su poveli u 12. minuti nakon odlične akcije asistenta Marca Strellera i strijelca Alexandra Freija. Domaći su poravnali u 21. minuti zahvaljujući Marcu Borriella. Basel je minutu prije odmora opet došao u vodstvo pogotkom Samuela Inkooma, koji je iskoristio oklijevanje John Arne Riisea, da bi u trećoj minuti sudačke nadokande slavlje švicarske momčadi potvrdio Cabral.

Spartak - Chelsea 0:2 Marseille - Žilina 1:0

1. Chelsea 3 3 0 0 8:1 9 2. Spartak 3 2 0 1 4:2 6 3. Marseille 3 1 0 2 1:3 3 4. Žilina 3 0 0 3 1:8 0Nogometaši Chelsea rutinski su odradili gostovanje u Moskvi pobijedivši Spartak 2:0 u susretu trećeg kola F skupine Lige prvaka. Pogotke za londonski sastav postigli su Juri Žirkov (23) i Nicolas Anelka (43). Ovom pobjedom Bluesi su zadržali maksimalan učinak u Ligi prvaka. U tri susreta upisali su tri pobjede, uz razliku pogodaka 8:1.

Marseille je u trećem nastupu konačno ostvario prvu pobjedu u ovogidšnjem izdanju Lige prvaka. Na Velodromeu je gostovala slovačka Žilina koja je 'pala' tek na startu drugog poluvremana. U 48. minuti pobjednički pogodak za Francuze vrijedan tri boda postigao je Souleymane Diawara glavom slabe intervencije slovačkog vratara Martina Dúbravke.

Arsenal - Šahtar 5:1 Braga - Partizan 2:0

1. Arsenal 3 3 0 0 14:2 9 2. Šahtar 3 2 0 1 5:5 6 3. Braga 3 1 0 2 2:9 3 4. Partizan 3 0 0 3 1:6 0 Šahtar je na Emiratesu doživio težak poraz od Arsenala, a susret je imao posebnu težinu za Eduarda da Silvu koji se prvi put vratio na stadion na kojem je s Topnicima doživio brojne lijepe trenutke.

Napadač hrvatske reprezentacije i ukrajinskog kluba, Darijo Srna i društvo su na kraju primili pet komada, no Dudu je u 82. minuti doživio jedan od najljepših trenutaka karijere kada je zabio počasni gol na kojem mu je zapljeskao prepuni stadion.

Prvi pogodak za Topnike postigao je Song u 19. minuti nakon što obrana Šahtara nije kvalitetno 'počistila' situaciju nakon kornera, dok je Samir Nasri u 42. povećao na 2:0.

Na treći pogodak čekalo se do 60. minute kada je Luiz Adriano napravio penal koji je uspješno izveo Fabregas.

Četiri minute kasnije u igru je, uz pljesak tribina, ušao Eduardo da Silva, no samo dvije minute poslije Arsenal je proslavio i četvrti pogodak kojeg je zabio Jack Wilshere.

Šahtar se potpuno raspao, a Arsenal je nastavio trpati gostujući gol te je peti pogodak u 69. minuti 'potpisao' Marouane Chamakh.

Počasni gol za goste zabio je Dudu i doživio ovacije navijača svog bivšeg kluba.

U drugoj utakmici skupine Braga je s 2:0 svladala Partizan golovima Lime (35) i Matheusa (90).

Real Madrid - Milan 2:0 Ajax - Auxerre 2:1

1. Real Madrid 3 3 0 0 5:0 9 2. Milan 3 1 1 1 3:3 4 3. Ajax 3 1 1 1 3:4 4 4. Auxerre 3 0 0 3 1:5 0Po imenima najzanimljiviji dvoboj 3. kola Lige prvaka odigrao se na Santiago Bernabeu gdje je Real Madrid s 2:0 svladao Milan i ostao na prvom mjestu skupine G s devet bodova ispred talijanskog kluba i Ajaxa koji imaju po četiri.

Nakon laganog početka domaćin je šokirao goste iz Italije u samo dvije minute te stekao prednost koju Milan nije uspio nadoknaditi.

Igrala se 13. minuta kada je Real dobio slobodan udarac na vrhu šesnaesterca, a Cristiano Ronaldo je snažno pucao kroz živi zid i doveo svoju momčad u vodstvo.

Gosti se još nisu ni oporavili od prvog pogotka, a Milanov vratar Amelia već je morao po loptu u mrežu. Ronaldo je povukao napad po lijevoj strani i dodao Mesutu Özilu, koji je uz pomoć gostujućeg braniča Bonera zabio za 2:0.

Gosti su u do kraja prvoga dijela pokušali uzvratiti preko Pirla, čiji je udarac ukrotio Casillas, dok je Seedorf iz izgledne situacije pucao preko gola.

U drugom susretu skupine Ajax je protiv Auxerrea poveo već u sedmoj minuti sjajnim golom De Zeeuwa, dok je na 2:0 prednost povećao Suarez četiri minute prije kraja prvog poluvremena.

Domaćin je u 55. minuti ostao bez isključenog Ooijera zbog prekršaja na Oliechu, a Valter Birsa je iz slobodnog udarca smanjio na 2:1.