Hrvatska rukometna reprezentacija startala je pobjedom na Europskom prvenstvu u Austriji!

19.1.2010.
23:50

HRVATSKA: Alilović, Čupić 2 (2), Vori 2, Štrlek 5, Duvnjak 1, Balić 4, Kopljar, Čarapina, Mataja, Zrnić 2 (1), Musa, Bičanić, Gojun, Vuković 7, Buntić 2.

NORVEŠKA: Ege, Bjornsen 1, Tvedten 9 (6), Loke 3, Strand 3, Lund 1, Kjelling 2, Ervik, Spanne, Myrhol, Skoglund, Vatne, Rambo, Mamelund 4, Samdahl, Drange, Klev, Sand.

ISKLJUČENJA: Hrvatska - 10 minuta, Norveška - 10 minuta SEDMERCI: Hrvatska - 6 (3), Norveška - 8 (6) Kauboji su otvorili utakmicu u grču i s mnogo pogrešaka, pogotovo što se tiče napadačkog učinka. U prvih pet minuta, izabranici Lina Červara postigli su tek jedan pogodak, dok su Norvežani zabili tri.

Ipak, iako su se teško padali pogoci na obje strane, sredinom prvog poluvremena uspjeli smo po prvi put povesti. S dva pogotka Drage Vukovića, minus od 2:4 pretvoren je u 5:4.

U 18. minuti s još jednim pogotkom Vukovića otišli smo na dva razlike, 7:5. Hrvatskom preokretu uvelike je pridonio Mirko Alilović koji je do tada nanizao deset obrana.

Međutim, svoja vrata zaključao je i Steinar Ege, te su Norvežani minutu prije kraja poravanali na 10:10. Ipak, minimalnu prednost uoči odmora osigurao je Ivan Čupić iz sedmerca.

U prvih 30 minuta osjetno se vidio nedostatak ključnih igrača - ozljeđenih Blaženka Lackovića i Tončija Valčića.

Drugi dio otvorili smo puno bolje nego prvi, novim pogocima Čupića ostvarili smo prvu osjetniju prednost - 14:11. No, nakon svega 10-ak minuta uporni Skandinavci najprije izjednačuju, pa potom prelaze i u vodstvo 16:15.

Nedostajao nam je pogodak s pozicije pivota - i onda je konačno proradio Igor Vori, te zajedno s Ivanom Balićem zabio za novo vodstvo Kauboja 18:17.

Posljednjih 10-ak minuta igralo se uglavnom gol na gol. Hrvatska je u nekoliko navrata imala priliku doći do tri pogotka razlike, no isključenje Balića, te promašaji naših krilinih igrača odveli su utakmicu u neizvjesnu završnicu.

U posljednju minutu ušli smo s pogotkom prednosti, ali i loptom u posjedu protivnika - no srećom, Norvežani su se spetljali u napadu, a Vori nekoliko sekundi prije kraja dvoboja zapečatio pobjedu Kauboja, 25:23!

Bio je to šesti međusobni susret protiv Skandinavaca i treća pobjeda, uz jedan poraz i dva neodlučena ishoda.

Kod naših najefikasniji bio je Vuković sa sedam pogodaka, ali svakako treba spomenuti i odlične role Manuela Štrleka, Balića i Alilovića, koji je sakupio 18 obrana.

U susretu drugog kola Hrvatsku u četvrtak očekuje dvoboj protiv Ukrajine, a u subotu ogled protiv Rusije. Tri najbolje reprezentacije iz skupine ulaze u drugi krug natjecanja.