Boston Celticsi su u subotu stigli do svoje desete uzastopne pobjede i sa 106:80 protiv Chicago Bullsa preoteli vrh NBA lige LA Lakersima koji su poraženi u Utahu.

13.12.2009.
13:13

arti-200912100225006Sedam igrača Bostona završilo je utakmicu s dvoznamenkastim učinkom, a uz jaku obranu u drugom poluvremenu, vodeća momčad istočne konferencije ostvarila je gostujući rekord od 11 pobjeda i samo jednog poraza.

Rajon Rondo je ubacio 16 koševa uz 14 asistencija, a Kevin Garnett je također imao 'double-double' s 12 koševa i 10 skokova.

Celticsi (19-4) nisu izgubili od 20. studenoga, a aktualni NBA prvaci Lakersi izgubili su prvi put nakon 15. studenoga, čime je okončan sjajni niz od jedanaest pobjeda.

arti-200912120036006Dečki iz LA-ja nisu mogli preživjeti s ozlijeđenim Kobeom Bryantom te su poraženi 102:94 u gostima od Utah Jazza.

Bryant, čiji je prosjek inače 28.4 koševa po utakmici, uspio je zabiti samo 16, a u prvih dvadeset minuta drugog poluvremena nije postigao ni koša. Treba uzeti u obzir da je večer prije Kobe ozlijedio prst pucačke ruke, te da je bilo upitno hoće li uopće moći igrati.

Španjolac Pau Gasol ubacio je samo 16 poena, ali je imao rekordnih 20 skokova, dok je Ron Artest postigao 16 koševa.

Deron Williams ubacio je 21 koš predvodeći šest Utahovih igrača s dvoznamenkastim učinkom te je dodao i 11 asistencija. Ronnie Brewer i rookieWesley Matthews dodali su svaki po 19 koševa svaki za Jazz, koji je imao šut 52 posto iz igre.

Australac Andrew Bogut zabio je 27 poena, a Luke Ridnour šest od svojih 20 koševa u dvostrukom produžetku za pobjedu Milwaukee Bucksa nad Portland Trail Blazersima 108:101. Roko Ukić je odigrao šest minuta i zabio samo dva koša. Upisao je i jedan skok, promašio tricu te za dva poena gađao 1-2.

Kod gostujućih Trail Blazersa najučinkovitiji je bio LaMarcus Aldridge s 32 poena.