Kakva je to predstava bila u režiji nogometaša Barcelone! Katalonci su u svim segmentima nadigrali Mourinhove trupe i potpuno zasluženo slavili s visokih i pomalo nevjerojatnih 5:0!

29.11.2010.
22:54

Barcelona. Stadion: Camp Nou. Gledatelja: 98.787. Sudac: Iturralde Gonzalez (Španjolska).

Strijelci: 1:0 Xavi (10), 2:0 Pedro (18), 3:0 Villa (55), 4:0 Villa (58), 5:0 Jeffren (90+1).

BARCELONA: Valdes - Alves, Puyol, Pique, Abidal - Xavi (Keita, 87), Busquets, Iniesta - Pedro (Jeffren, 87), Messi, Villa (Bojan, 77).

REAL: Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo (Arbeloa, 60) - Khedira, Alonso, Di Maria, Özil (L. Diarra, 46), Ronaldo - Benzema. arti-201011260733006Očekivali smo spektakl i dobili spektakl! No za sjajnu predstavu na Camp Nou zaslužni su samo domaći nogometaši, Madriđanima bi bilo bolje da nisu ni došli na utakmicu.

arti-201011290354006Od prve minute Barça je zagospodarila terenom i vrlo brzo povela zahvaljujući s(p)retnom Xaviju koji je u 10. minuti iz blizine matirao Casillasa. Na novi udar domaćina čekali smo do 18., kada je Villa probio lijevu stranu, a Pedro s metar, dva utrpao novi gol za Katalonce. Gosti su došli malo do daha, no udarce Benzeme i Ronalda zaustavio je vrlo dobri Valdes.

arti-201011230443006U nastavak utakmice je Real ušao nešto agresivnije i odlučnije, no njihov mini pritisak trajao je kratko - svega sedam, osam minuta. Nakon toga igrala je samo jedna momčad - Barcelona. Najprije je u 55. minuti Messi odlično uposlio Villu koji rutinirano vara gostujućeg vratara i povisuje na tri pogotka razlike. Tri minute kasnije već je 4:0! Opet ista kombinacija, a Villa ovog puta vara Casillasa udarcem kroz noge.

arti-201011290148006Domaćini su potpuno sakrili loptu Madriđanima, a posjed lopte u nekim trenucima dosezao je i do 70 posto za Barçu. Potpuna nemoć izbezumila je Realovce pa su igrači Josea Mourinha nanizali nekoliko grubih prekršaja u nizu što je rezultiralo povećim brojem žutih kartona.

arti-201011280070006Točku na i velike večeri Barcelone postavio je Jeffren u prvoj minuti sudačke nadoknade zabivši za 5:0. Minutu kasnije Ramos je zaradio crveni karton nakon što je najprije s leđa srušio Messija, potom još i odgurnuo Puyola i Xavija.

Barça je ovom pobjedom ponovno preuzela prvo mjesto u španjolskom prvenstvu.

IZ MINUTE U MINUTUKraj utakmice! Pobjeda Barcelone od nevjerojatnih 5:0!

90+2' - Čak dvojica igrača s leđa su uklizala Messiju, nakon toga Ramos je potpuno poludio te još odgurnuo Puyola i Xavija i zaradio crveni karton.

90+1' - Potpuna katastrofa Reala. Jeffren je zabio na ubačaj Bojana za 5:0!

87' - Iz igre izlazi Xavi, a umjesto njega priliku u posljednjim minutama dobiva Keita. Izašao je i Pedro, ušao Jeffren.

81' - Puyol je požutio zbog prekršaja na Benzemi.

77' - Izlazi Villa, a u igri je Bojan. Tek što je napadač domaćina mogao se upisati u strijelce, no njegov udarac zaustavio je Casillas.

75' - Tuku gosti i dalje. Khedira je sedmi opomenuti kod Reala.

73' - Sve su nervozniji igrači Reala. Zbog prekršaja na Villi požutio je i Ramos.

71' - Žuti karton zaradio je Carvalho - već peti opomenuti igrač kod gostiju.

68' - Nogometaši Barcelone potpuno su sakrili loptu gostima, te sa nizom dodavanja izluđuju Madriđane.

60' - Nova izmjena kod gostiju - u igri je Arbeloa umjesto Marcela.

58' - Opet Villa! Sjajni napadač Barçe opet je lukavo pobjegao obrani Reala, izašao sam pred vratara i kroz noge Casillasa pogodio za poker u mreži Madriđana. Kod oba pogotka asistent je bio Messi, kakva večer za navijače Barcelone!

57' - I Casillas se našao na listi igrača s javnom opomenom.

55' - Novi gol za Barcelonu! Messi je progirao Villu, koji je izbjegao zaleđe i rutinirano pogodio pokraj nemoćnog Casillasa.

52' - Messi i Xavi zakuhali su novu šansu pred vratima Reala ali i ovog puta gosti su se spasili. Strijelac prvog pogotka dva puta je tukao, ali nije uspio pogoditi mrežu Casillasa.

51' - Alonso je novi igrač s javnom opomenom u redovima gostiju - sada je u žutim kartonima 3:3.

48' - Messi je pogodio za 3:0, ali je sudac već ranije označio prekid napada Barcelone, tako da ipak nema novog šoka za Madriđane.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. 45 minuta nade za Real. Mourinho je napravio prvu izmjenu - izašao je Özil, a umjesto njega ušao je Diarra.

PRVO POLUVRIJEMEKraj prvog poluvremena!

45' - Nastavlja se kartonijada. Ovog puta požutio je Messi, koji je kažnjen zbog simuliranja.

41' - Messi u novoj prilici za Barçu ali njegov udarac odlazi pokraj gola, u međuvremenu kod gostiju je požutio i Pepe.

34' - Zbog preoštrog starta požutio je i Villa. U nastavku akcije Ronaldo je i slobodnjaka tukao malo pokraj vratnice.

33' - Pali su i prvi kartoni na utakmici. Kod domaćina je požutio Valdes, a kod gostiju Ronaldo. Igrači su opomenuti nakon velike gužve koja je nastala nakon što je Portugalac odgurnuo trenera Barcelone.

25' - Prilika za potpuni potop Reala. Pedro je sam izašao pred Casillasa iskosa, ali je oklijevao pa mu je vratar Madriđana uspio izbiti loptu.

18' - Bolja igra Barcelone urodila je novim pogotkom. Villa je napravio veliki dio posla na lijevoj strani, ubacio oštru loptu u peterac koju je Casillas odbio na nogu Pedra - ovaj nije imao težak posao i sa metar, dva pogađa praznu mrežu za 2:0!

14' - Real uzvraća preko Benzeme, no domaćine spašava Valdes koji odbija u korner. Nakon prekida tukao je Ramos no nije pogodio okvir gola.

10' - Gol za Barcelonu. Iniesta je uputio udarac s 20 metara, lopta je pogodila Xavija koji se sjajno snašao i pogodio iz blizine za 1:0 i veliko slavlje na Camp Nou.

7' - Mini pritisak domaćina rezultirao je s nekoliko kornera u nizu, a Barcelona je mogla povesti no Messijev udarac iz mrtvog kuta odsjeo je na vratnici!

4' - Počelo je vrlo žestoko i nervozno s nekoliko prekršaja na obje strane. Jedan nezgodan udarac zaradio je i vratar Barçe Valdes, ali nastavlja dvoboj nakon kratke liječničke pomoći.

1' - Počela je utakmica. Camp Nou je krcat do posljednjeg mjesta, a atmosfera je fantastična!