Novi igrač madridskog Reala, bivši zagrebaš Ante Tomič, odigrao je protiv Maccabija u Tell Avivu 13 minuta, te upisao šest koševa uz četiri skoka. Međutim, gosti iz madrida poraženi su u 2.

5.2.2010.
10:48

Maccabi je od početka držao malu prednost te u zadnju četvrtinu ušao sa osam koševa prednosti. Tu ključnu dionicu Real je dobio 22:17, ali bilo je to nedovoljno za preokret.

Mladi hrvatski ventar u redovima Reala, Ante Tomić, odigrao je ukupno 13 minuta te upisao solidan učinak od šest poena, četiri skoka i blokadu, uz omjer šuta za dva peona 2-3 i 2-2 iz slobodnih bacanja.

Najzaslužniji za pobjedu Maccabija bio je prošlogodišnji playmaker Alan Anderson sa 20 koševa, osam skokova, četiri ukradene lopte i pet asistencija.

U grčkom okršaju susretu skupine E, Maroussi je nanio već drugi poraz Panathinaikosu (nakon Partizana u prvom kolu). Slavni grčki sastav izgubio je s dva koša razlike 78:80.