VATERPOLO: / Jug osvojio Hrvatski kup

U uzvratnom susretu finala Hrvatskog kupa, Jug je na svom plivalištu bio bolji od Mladosti 11:9, te je, nakon zagrebačkih 8:8, zasluženo osvojio cijenjeni trofej.

20.12.2000.
23:54

Pred gotovo 600 gledatelja na bazenu u Gružu, Jug je sasvim zasluženo slavio pobjedu u Hrvatskom kupu. Nakon neriješenog rezultata u prvoj utakmici finala u Zagrebu, obje momčadi zadržale su podjednake šanse za konačni trijumf.

Prva četvrtina prošla je u obostrano učinkovitoj igri u kojoj su dubrovački vaterpolisti stekli laganu prednost od 3:2. U drugoj dionici utakmice najbolji pojedinci u bazenu bili su vratari, koji su propustili samo po jednu loptu u svoju mrežu. Strijelac za "mladostaše", iz četverca, bio je Perica Bukić, dok je na drugoj strani Karač iskoristio igrača više za vodstvo Juga 4:3. Najbolja potvrda odlične igre vratara bila je statistika obranjenih udaraca u prve dvije četvrtine. Goran Volarević, vratar "jugaša", obranio je sedam od deset udaraca, a vratar Mladosti, Frano Vićan, tek jedan udarac manje od također deset upućenih na njegova vrata.

U trećoj četvrtini dva najjača hrvatska vaterpolo kluba ponudila su spektakularnu igru. Postignuto je čak šest pogodaka, a bolju igru domaći vaterpolisti pretočili su u veliku prednost od tri pogotka razlike (8:5). Tribine u Gružu počele su sa slavljem, a euforija se osjetila i u redovima Dubrovčana. To im se osvetilo početkom posljednje dionice susreta, kada se Mladost CO pogodcima Vjeke Kobešćaka, Barača i Primorca vrlo brzo vratila u "igru". Frano Karač devetim je Jugovim pogotkom prekinuo crnu seriju domaćina, ali odmah u sljedećem napadu Mladost je imala igrača više kojeg je Vjeko Kobešćak, svojim drugim pogotkom, pretočio u izjednačenje - 9:9. Dvije minute prije kraja utakmice kapetan Juga, Elvis Fatović, iz nemoguće je pozicije pogodio mrežu Frane Vićana, a nakon neiskorištenog napada Mladosti "točku na i" stavio je Alen Bošković za 11:9 i veliko slavlje "jugaša".

Kod domaćih treba istaknuti Franu Karača, koji je bio najučinkovitiji igrač utakmice s tri pogotka, te vratara, Gorana Volarevića. Po dva pogotka postigli su Vranješ, Fatović i Bošković. Frano Vićan bio je najbolji pojedinac u redovima gostiju, a dvostruki strijelci za Mladost bili su Vjeko Kobešćak, Ratko Štritof, Samir Barač i kapetan Perica Bukić.

Jug - Mladost CO 11:9 (3:2,1:1,4:2,3:4)

JUG: Volarević, Vranješ 2, Pecotić, Računica, Kržić 1, Smodlaka, Medan, Ivaniš 1 (1), Bošković 2, Bjelofastov, Jovica, Fatović 2, Karač 3, Balić.

MLADOST CO: Vićan, Marić, D. Kobešćak, Bukić 2 (1), Barač 2, Komadina, Štritof 2, Vrbičić, Benić, Primorac 1, Benić, Varga, Rogin, V. Kobešćak 2, Perčinić.

ČETVERCI: Jug 1 (1), Mladost CO 1 (1) REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug 8 (5), Mladost CO 4 (2). IZGUBLJENE LOPTE: Jug 13, Mladost 15.