Šukerov gol u izvedbi Petrića!

PSV je već u drugoj minuti nadoknadio prednost HSV-a iz prve utakmice, dok je krajem prvog dijela i poveo.

25.2.2010.
23:03

Njemačka momčad je na uzvrat u Nizozemsku stigla s minimalnom predošću od 1:0, a stvari su za nju krenule loše jer je domaćin poveo već u drugoj minuti golom Toivonena.

Odličnu igru PSV je naplatio u 43. minuti kada je Balazs Dzudzak bombom s 35 metara iz slobodnog udarca matirao vratara Rosta i povećao prednost svoje momčadi.

No, zato je Mladen Petrić rastužio domaćina u prvoj minuti nastavka kada je dugu loptu Piotra Trochowskog majstorski prebacio preko Andreasa Isakssona.

Domaćin je od 58. minute igrao bez isključenog Dsudzaka, a brojčanu nadmoć je nadoknadio u 74. kada je crveni karton dobio i Demel. HSV je izjednačio preko Trochowskog u 79. minuti iz penala kojeg je, dvije minute nakon što je u igri zamijenio Petrića, izborio Boateng. Nažalost, hrvatski napadač se ozlijedio te šepajući napustio teren, a tek će detaljnije pretrage pokazati o kakvoj se ozljedi radi.

No domaćin se nije predavao te je u dramatičnoj završnici došao do novog vodstva u 90. minuti kada je zabio Koevermans, no HSV- je ipak izborio nastup u osmini zahvaljujući minimalnoj pobjedi u prvom dvoboju.

Prošlogodišnji osvajač Kupa UEFA-e Šahtar Darija Srne je ispao iz natjecanja jer je u uzvratu odigrao 1:1 s Fulhamom, no engleska momčad je u prvom dvoboju slavila s 2:1.

Fulham je poveo golom Hangelanda u 33. minuti, a izjednačio je Jadson u 69. minuti. Srna je za Šahtar odigrao cijeli susret.

Sjajna utakmica odigrana je u Rimu gdje je Panathinaikos identičnim rezultatom kao i u Ateni pobijedio Romu 3:2. Zanimljivo, Pao je sva tri gola zabio u zadnjih pet minuta prvog dijela, a strijelci su bili Cisse (40-11m, 45+1) i Ninis (43). Golove za Romu zabili su Riise (11) i De Rossi (67). Mario Galinović i Ante Rukavina nisu nastupili za grčku momčad.

Zatamnjeni su klubovi koji su izborili prolaz, a u zagradama su rezultati prvih utakmica):

Unirea Urziceni - Liverpool 1:3 (0:1) AS Roma - Panathinaikos Atena 2:3 (2:3) OM Marseille - Kopenhagen 3:1 (3:1) PSV Eindhoven - HSV 3:2 (0:1) Šahtar Donjeck - Fulham 1:1 (1:2) Anderlecht - Athletic Bilbao 4:0 (1:1) Galatasaray - Atletico Madrid 1:2 (1:1) Juventus - Ajax Amsterdam 0:0 - 2:1 Hapoel Tel Aviv - Rubin Kazan 0:0 - 0:3 Red Bull Salzburg - Standard Liege 0:0 - 2:3 Werder Bremen - Twente 4:1 - 0:1 Fenerbahče - Lille 1:1 - 1:2 Wolfsburg - Villareal 4:1 - 2:2 Sporting Lisabon - Everton 3:0 - 1:2