U Dugopolju naplaćuju cestarinu bejzbol palicama!

Nije bilo dosta što je novi prvoligaš Split razbio Varaždin sa 4:0 u 2. kolu HNL-a, nego su se neki odlučili na gostima iživljavati do kraja.

1.8.2010.
14:41

arti-201007310280006Četvorica navijača vraćali su se u subotu navečer s utakmice Splita i Varaždina, ali bez problema su stigli tek do naplatnih kućica u Dugopolju. Tamo ih je dočekala, očito pripremljena i bejzbol palicama naoružana domaća ekipa, koja je gostima odlučila naplatiti posebnu cestarinu.

Dok je vozilo varaždinskih registracijskih oznaka, kojim je upravljao Nikola L. (27), čekalo u redu za ulazak na A1, oko 22 i 30 sati nepoznata ih je skupina muškaraca prvo gađala kamenjem, a potom su bejzbol palicom razbili zadnje vjetrobransko staklo, prenosi Večernji list.

Nasreću, nije bilo teže ozlijeđenih, lakše je stradao samo putnik na zadnjem sjedalu, koji je odbio liječničku pomoć. Policija traga za počiniteljima.

Split je nakon početnog poraza naa Kantridi u prvom kolu, pokazao da će na svom terenu, legendarnom Parku mladeži, svi protivnici imati velikih problema. Prvi su to osjetili Varaždinci koji su doslovno pometeni sa četiri gola pred 4.000 vatrenih Splićana.

Domaći su na poluvremenu imali minimalno vodstvo od 1:0, zabio je u 45. minuti Žužul, da bi se u drugom dijelu otvorila 'špina'. Bučan je u deset minuta u druggog dijelu zabio čak dva gola, a na 4:0 je u 71. minuti povisio Oblinović iz jedanaesterca. Adam Sušac skrivio je kazneni udarac i dobio izravni crveni karton. Do kraja je mogao pasti i još pokoji pogodak no gosti su se izvukli sa 'samo' četiri komada što je, prema viđenom, i više no realan rezultat.

Premijerna tri boda u najelitnijem razredu hrvatskog nogometa Splitovci su proslavili pred svojim navijačima i na najbolji mogući način 'zahvalili' HNS-u što svoje utakmice mogu igrati u vlastitom dvorištu, Parku mladeži.

Katalinić: Pogodio sam s igračima!

Ivan Katalinić, nakon povijesne pobjede nad Varaždinom dao je i svoje viđenje utakmice:

"Ušli smo malo nervozno, što je i očekivano, jer je prvi susret kod kuće. Čestitam svim igračima, na potpuno zasluženoj pobjedi. Mislim da Varaždin nije imao niti jednu pravu priliku, a nama je prvi gol dao više podstreka za nastavak".

Zadovoljan je Kate svojim pulenima, a uvođenje mladog Marka Tešije ne smatra toliko hrabrim potezom . Za njega kaže kako je veliki potencijal i talent, što je pokazao i u ovom dvoboju.