Teniski kralj Hrvatske: Čilić srušio Diva sa Šalate

Prvi hrvatski reket rutinski je stigao do 7:6 (6), 6:4 pobjede nad reprezentativnim kolegom. Marin je još opet pokazao svu raskoš svog talenta i Div sa Šalate jednostavno nije imao previše šansi.

5.2.2010.
21:14

Naš trenutačno najbolji igrač i u trećem je zagrebačkom nastupu pokazao odličnu formu koja ga krasi na početku ove godine, te je u svakom trenutku susreta odavao dojam boljega igrača.

arti-201002040712006Prvi je set odlučen u tie-breaku iako je Marin Čilić na samom početku susreta imao četiri prilike za oduzimanje servisa Ivi Karloviću, tri kod vodstva 1-0, te jedan kod 2-1, ali Div sa Šalate se svaki put uspio spasiti servisom.

U odlučujućoj igri Karlo je prvi stigao do set-lopte povevši sa 6-5, ali Ćilić je bio na servisu, te je suvereno osvojio oba poena na svoj početni udarac, a potom i realizirao svoju set-loptu na Karlovićev servis.

arti-201002040779006Jedini break u meču dogodio se u prvoj igri drugog seta kada je Marin realizirao četvrtu loptu za oduzimanje servisa. Karlović je u toj igri promašio previše prvih servisa, dok je Međugorac dominirao u igri i napokon materijalizirao pritisak.

Prednost breaka Čilić je bez problema održao do kraja, dok Ivo tijekom čitavog dvoboja nije stigao do niti jedne prilike za oduzimanje servis protivniku.

U polufinalu će naš najbolji tenisač igrati protiv pobjednika susreta između Austrijanca Juergena Melzera i Ukrajinca Ilje Marčenka.