Glasnogovornica policije Danka Tešić potvrdila je kako su četiri osobe ozlijeđene.
"Pretpostavljamo da se bina urušila uslijed jakog vjetra", kazala je u nedjelju Tešić dodajući kako istraga tek treba utvrditi prave razloge rušenja bine.
Besplatni Ilićev koncert u Istočnom Sarajevu organizirale su vlasti RS uz izravan prijenos na entitetskom javnom servisu.
Održan je na jednom gradskom trgu i privukao je veći broj posjetitelja.
Središnje protokolarno obilježavanje 9. siječnja priređeno je u Banjoj Luci, a nazočili su mu predsjednik srbijanske vlade Aleksandar Vučić i veći broj njegovih ministara.
Obilježavanje "Dana Republike Srpske" Ustavni je sud Bosne i Hercegovine proglasio neustavnim, no to nije omelo srpske dužnosnike. Potpredsjednik RS iz reda bošnjačkog naroda Ramiz Salkić istodobno je upozorio kako se najavljene proslave zbivaju u ozračju u kojemu su nesrbi u tom entitetu potpuno obespravljeni a Daytonski sporazum opasno ugrožen.
Predsjednik RS Milorad Dodik ponovo je u izjavi lokalnim medijima kazao kako je taj entitet zapravo država.
Ustavni sud BiH je u studenom 2015. godine donio pravorijek po kojemu obilježavanje 9. siječnja kao dana RS nije sukladno ustavu BiH jer podsjeća na taj datum iz 1992. godine u kojemu je jednostrano pokušana secesija jednog dijela BiH. Tog je datuma dio zastupnika iz reda bosanskih Srba u skupštini tadašnje SR BiH proglasio uspostavu "srpske republike BiH" uz zahtjev za "teritorijalno razgraničenje" od Hrvata i Bošnjaka.
Bio je to uvod u rat koji je izbio kada su vlasti bosanskih Srba pokušale spriječiti provedbu odluke donesene na referendumu 28. veljače i 1. ožujka 1992. godine i na kojemu se većina građana opredijelila za samostalnu BiH i raskid veza s tada već "skraćenom" SFRJ iz koje su ranije izašle Slovenija i Hrvatska.