Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
NIJE IM USPJELO /

Za vrijeme Eurosonga Talijani spriječili hakerske napade proruskih skupina

Policija je rekla da je ublažila nekoliko kibernetičkih napada hakerske skupine Killneti s njom povezanog Legiona

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Talijanska policija spriječila je hakerske napade proruskih skupina tijekom polufinala 10. svibnja i subotnjeg finala Eurosonga u Torinu, priopćeno je u nedjelju.

Policija je rekla da je ublažila nekoliko kibernetičkih napada hakerske skupine "Killnet" i s njom povezanog "Legiona" na mrežnu infrastrukturu tijekom glasanja i nastupa natjecatelja.

"Killnet" je 11. svibnja rekao da je napao mrežne stranice nekoliko talijanskih institucija, uključujući Senat, gornji dom talijanskog parlamenta, i Nacionalni zdravstveni institut (ISS), izvijestila je novinska agencija ANSA.

Otkako je Rusija izvršila invaziju na Ukrajinu 24. veljače, mnoge su zapadne vlade podigle razinu pripravnosti zbog mogućih kibernetičkih napada na IT sustave i infrastrukturu.

Ukrajinska grupa Kaluš orkestar pobijedila je u subotu na Eurosongu, uz val podrške javnosti, a emotivnu pobjedu pozdravio je predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenskij.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike