Meksiko je 1985. pogodio potres koji je ubio tisuće ljudi
Snažan potres u Meksiku koji se dogodio na 32. godišnjicu razornog potresa 1985. odnio je oko 150 života. Spasilačke službe tragaju za preživjelima u ruševinama u nekoliko meksičkih država.
Najviše mrtvih je u državi Morelos, južno od prijestolnice, a potom u Puebli gdje je bio epicentar potresa te u glavnom gradu države.
Potres jačine 7,1 po Richteru srušio je brojne zgrade, izazvao požare te milijune ostavio bez struje.
Dogodio se oko podneva po lokalnom vremenu, tek nekoliko sati nakon što su građani imali redovitu vježbu za potres što uobičajeno čine uoči 19. rujna, dana na koji je 1985. Meksiko pogodio potres jačine 8,1 po Merkalijevoj ljestvici.
Taj se potres dogodio u rano jutro po lokalnom vremenu i trajao je dvije minute, a 36 sati nakon njega uslijedio je još jedan potres magnitude 7,5.
Tada su u Meksiku poginule tisuće ljudi, te su uzrokovana i velika razaranja.
Galerija
403 Forbidden