Starnes je u zatočeništvu od petka, kada je stigao u tvornicu da bi dao otkaze 30-ici radnika u odjelu za plastiku. Ostali radnici su navodno čuli da će ti radnici dobiti velike otpremnine pa su zatočili direktora s zahtjevom da i njima potpiše iste iznose otpremnina, jer su čuli da će i oni dobiti otkaze.
Starnes pak tvrdi da preostali radnici neće dobiti otkaze, ali nije ih uspio uvjeriti da su glasine netočne. U tvornicu su došli i predstavnici lokalnih vlasti koji su ga, tvrdi Starnes, natjerali da potpiše isplatu otpremnina, mada je i njima neuspješno pokušao objasniti da neće otpustiti sve radnike.
"Osjećam se kao zarobljena životinja. Mislim da je ovo što se događa veoma nehumano. Ovdje se nalazim već deset godina i otvorio sam mnoga radna mjesta, tako da ni u najluđim snovima ne bih mislio da će se ovo dogoditi", rekao je 42-godišnji Starnes agenciji Associated Press.
Oko 80 radnika koji su zatočili Starnesa očekuje da im danas (u utorak) na račun sjednu otpremnine. Nisu htjeli razgovarati sa stranim novinarima, a u policiji također nisu htjeli komentirati ovaj slučaj. Ispred tvornice su viđeni i predstavnici američke ambasade, ali ni oni nisu dali službeni komentar na ovaj događaj.