Nekoliko ljudi ozlijeđeno je u pucnjavi ispred suda u njemačkom gradu Bielefeldu. Pucnjava se dogodila izvan suda gdje se odvija suđenje 38-godišnjem Huseyinu Akkurtu, koji je optužen za ubojstvo profesionalnog boksača Besara Nimanija. Nedugo nakon završetka ročišta, oko 13.30 sati, ispaljena su tri hitca u blizini zgrade suda, prenosi Bild.
Najmanje dva člana obitelji optuženika su upucana, jedan je zadobio ranu u nogu, dok je drugi ranjen u prsa i navodno je kritično.
Jedan osumnjičeni počinitelj je uhićen, a drugi se osumnjičeni možda se zabarikadirao u zgradi pokraj okružnog suda. Svjedoci su ispričali kako su policajci ispred vrata sudnice u jednom trenutku iznenada počeli vikati: "Vani netko puca". Na mjesto događaja stigli su policajci, a iznad kruži i policijski helikopter.
Hüseyin Akkurt je optužen da je s Aymanom Dawoudom Kiritom (33) 9. ožujka prošle godine, oko 18 sati u gradu Bielefeldu napao Besara Nimanija. Bivši boksač upucan je najmanje 16 puta, dok je parkirao svoj automobil u pješačkoj zoni Obernstrasse. Kao mogući motiv navodi se navodni obračun podzemlja.
POGLEDAJTE VIDEO: Pucnjava u New Yorku: U pucnjavi u podzemnoj željeznici ubijena jedna osoba, pet ozlijeđeno