Ona je za Radio Slobodna Europa (RFE) rekla kako ne misli da će biti posljedica zbog izostavljanja Srbije iz UZP, te da je ocjena ICTY-a o UZP-u u slučaju Hrvatske u BiH ukazala na tadašnju pogrešnu politiku Zagreba.
"Tadašnje hrvatsko vodstvo vodilo je pogrešnu politiku"
"Ne mislim da će biti nekih poslljedica. Presudom je konstatirano ono što se događalo u stvarnosti, točnije - da je tadašnje hrvatsko vodstvo vodilo pogrešnu politiku prema Bosni i Hercegovini", rekla je Kandić za RFE.
“Kada je riječ o izostavljanju iz presude Ratku Mladiću uloge Srbije u zločinačkom pothvatu, isto je učinjeno i u presudi Radovanu Karadžiću” rekla je Kandić za Radio Slobodna Europa.
Ona je, međutim podsjetila da se uloga vodstva Srbije u BiH, na čelu sa Slobodanom Miloševićem u zajedničkom zločinačkom pothvatu, detaljno navodi u presudi Milanu Martiću, predsjedniku samoproglašene Republike Srpske Krajine.
"Nespominjanjem Miloševića suci nisu učinili grešku"
"Ne mislim da su suci napravili pogrešku što nisu spomenuli ulogu Miloševića u udruženom zločinačkom pothvatu u presudama Karadžiću i Mladiću, dok je to učinjeno u slučaju Milana Martića, navela je Kandić.
Po njezinoj ocjeni "to nije greška poput oslobađanje generala Momčila Perišića i Ante Gotovine".
Ocjenjujući sveukupno naslijeđe Tribunala i mogućnost padanja sjene na njega zbog samoubojstva generala Praljka ona je zaključila da je “imajući u vidu cjelinu, Haški sud stvorio naslijeđe koje će, bude li pametnih političara i upornog civilnog društva u regiji bivše Jugoslavije, pomoći da izađemo na kraj sa tom prošlošću, da prihvatimo da su vođene pogrešne politike koje su dovele do rata i ubojstva oko 130.000 ljudi”.