NIJE BAŠ SVE TAKO SKUPO, ILI? /

Reagirali na kritike vlastitog premijera zbog skupoće: Može se proći i jeftinije od 4 eura za vodu, evo nekih cijena...

Image
Foto: Thinkstock

'Gostima je na raspolaganju izuzetno kvalitetan privatni smještaj po vrlo pristupačnim cijenama. U središtu Budve u prosjeku za 18 eura po osobi', kažu u Turističkoj organizaciji Crne Gore

20.7.2022.
19:21
Thinkstock
VOYO logo

Premijer Crne Gore Dritan Abazović nedavno je izjavio da su cijene na crnogorskom primorju "kao na Azurnoj obali" te za primjer naveo da bočica vode košta 4 eura. Tamošnjim turističkim djelatnicima ova sezona je, iako bez ikakvih covid-mjera, osjetno lošija od prošle, piše Kurir.

Nakon izjave premijera Abazovića, oglasila se i Nacionalna turistička organizacija Crne Gore podastrvši podatke koji, kako kažu, govore da cijene na crnogorskom primorju u većini slučajeva ipak nisu neumjerene.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
ŠTO SE TAMO DOGAĐA? /

Fijasko sezone u Crnoj Gori: Lokali prazni, a ležaljke kao suho zlato; Ništa manje šokantno nije ni na 'beogradskom moru'

Image
ŠTO SE TAMO DOGAĐA? /

Fijasko sezone u Crnoj Gori: Lokali prazni, a ležaljke kao suho zlato; Ništa manje šokantno nije ni na 'beogradskom moru'

Privatni smještaj već od 18 eura po osobi

Kada je riječ o cijenama pića, ona alkoholna u prosjeku koštaju od 4 do 8 eura, kava do 5 eura, dok je voda poskupjela, pa sada iznosi čak 4 eura, što je napomenuo i sam premijer. Međutim, iz crnogorske turističke zajednice navode kako su provjerama na licu mjesta utvrdili da su cijene drastično manje.

''Želimo naglasiti da je u najpopularnijim ljetovalištima i na top destinacijama gostima na raspolaganju izuzetno kvalitetan privatni smještaj po vrlo pristupačnim cijenama. Konkretno, u središtu Budve blizu obale, može se naći privatan smještaj u prosjeku za 18 eura po osobi'', kazala je Nina Vukčević iz Turističke organizacije Crne Gore.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

'Imate mogućnost besplatnog sunčanja na svome ručniku'

Kažu da su pretjerane tvrdnje i o cijenama taksi usluga.

''Ako pozovete bilo koje crnogorsko taksi udruženje vidjet ćete da prijevoz od aerodroma u Tivtu do Budve košta već od 25 eura.''

Reagirali su i na napise o visokim cijenama najma ležaljki na plažama.

''Set ležaljki može se naći već od 10 eura, dok je na glavnoj plaži u Budvi za prvi red ležaljki potrebno izdvojiti 15 eura. Važno je istaći i da su nakon 17 sati ležaljke potpuno besplatne. Pritom, ako ne želite iznajmiti plažni mobilijar, imate mogućnost potpuno besplatnog sunčanja na svom ručniku na svakoj plaži, imajući u vidu da je, sukladno Pravilniku o uređenosti kupališta na moru, 50 posto svih plaža i kupališta, izuzev onih hotelskih, oslobođeno od plažnog mobilijara'', kažu u Turističkoj organizaciji Crne Gore.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ručak na 'najljepšoj europskoj plaži' već od 5 eura

Naveli su još neke cijene. U staroj jezgri Budve cijene kave već su od 1.40 eura, negazirane vode 1.50 eura, cijene sokova su od 2, a piva od 3 eura naviše. Kuglicu sladoleda može se kupiti već za 50 centi, a doručak pojesti za cijenu već od 3.30 eura.

Na glavnoj budvanskoj plaži Jaz, za koju mnogi tvrde da je najljepša u Europi, može se ručati već od 5 eura po osobi, koliko košta gotovo jeli, dok špageti a la carbonara koštajju 7 eura. Cijene morskih specijaliteta kreću se od 9 eura naviše, a u centru budve ima restorana gdje se rižoto s plodovima mora može pojesti i za 5,50 eura.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Dosje jarak
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo