Ponasanje optuzenika za ratne zlocine, Vojislava Seselja protivno je samim temeljima po kojima je dobio odobrenje za privremeni izlazak na slobodu zbog zdravstvenog stanja, stoji u zahtjevu Tuziteljstva Sudu. Sud mu je odobrio izlazak radi lijecenja, uvjetujuci samo da ne kontaktira svjedoke i zrtve, da ne ometa pravni postupak i da se pojavi na Sudu kad to od njega bude zatrazeno.
Seselj je, medutim, ocjenjuje Tuziteljstvo, ocigledno prevario Sud jer je izricito kazao da se ne namjerava vratiti na Sud, prijetio je ljudima koji suraduju s Tuziteljstvom, te je pokazao da njegovo "lose zdravstveno stanje" nije nikakva prepreka da daje zapaljive i potpuno neprimjerene javne izjave koje su uvredljive za sve zrtve. Dodaje se i da njegovo ponasanje dovodi u pitanje procjenu ozbiljnosti njegovog zdravstvenog stanja.
Zbog svega toga Tuziteljstvo je zatrazilo da ga se hitno vrati u zatvor, gdje bi se odrzalo saslusanje na kojem bi se moglo eventualno odluciti o eventualnom buducem pustanju, u slucaju da Seselj prihvati sve uvjete koji bi mu bili postavljeni.
Tuziteljstvo je u priopcenju navelo i kako se zbog tajnosti informacija o Seseljevom zdravlju nije moglo protiviti odluci Suda.
Seselj se nece dobrovoljno vratiti u Haag, a za dalje poteze treba pitati predsjednika Nikolica i premijera Vucica. On (Seselj) je svoj posao u Hagu zavrsio. Kako ce i sto ce dalje, pitajte Aleksandra Vucica i Tomislava Nikolica", izjavio je Nemanja Sarovic, zamjenik predsjednika Srpske radikalne stranke (SRS), reagirajuci na zahtjev Tuziteljstva.
Sarovic je ocijenio da je konstataciju Tuziteljstva kako je Seselj "potkopao duh odluke o privremenom oslobadanju" smijesna.