TRAJE AKCIJA SPAŠAVANJA /

Broj poginulih u potonuću kineskog broda popeo se na 65, očajne obitelji traže odgovore

Image
Foto: AP

Tijekom noći pronađeno je 39 tijela, izvijestila je televizija. Otkako se u ponedjeljak prevrnuo brod na kojemu je bilo 456 osoba, pronađeno je samo 14 preživjelih, među kojima i kapetan broda

4.6.2015.
8:31
AP
VOYO logo

Broj poginulih u potonuću broda u Jangceu popeo se na 65, a još se 370 osoba vode kao nestale, izvijestila je državna televizija u četvrtak, dodajući da su članovi obitelji stradalih u nesreći probili policijski kordon pokušavajući doći do mjesta nesreće i tražeći odgovore.

Tijekom noći pronađeno je 39 tijela, izvijestila je televizija. Otkako se u ponedjeljak prevrnuo brod na kojemu je bilo 456 osoba, pronađeno je samo 14 preživjelih, među kojima i kapetan broda.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
STRAVIČNA NESREĆA /

Potonuo kineski riječni brod s 458 putnika, spašeno tek njih desetak!

Image
STRAVIČNA NESREĆA /

Potonuo kineski riječni brod s 458 putnika, spašeno tek njih desetak!

Međutim, spasilačke ekipe ne odustaju od potrage za brodom koji je prevozio kineske turiste, unatoč tome što nade članova obitelji blijede.

"Brod je potonuo vrlo brzo pa bi neki još mogli biti zarobljeni u trupu", rekao je Li Qixiu s pomorskog sveučilišta. "To znači da bi još moglo biti preživjelih."

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Osamdesetak članova obitelji stradalih, ljutitih zbog nedostatka informacija, unajmili su autobus i krenuli na osmosatno putovanje iz Nanjinga u Jianli gdje je brod potonuo. Nakon toga probili su kordon od dvadesetak policajaca koji su ih pokušali zaustaviti na cesti.

U četvrtak ujutro, zamjenik zapovjednika policije pokrajine Jiangsu, kojoj je Nanjing glavni grad, rekao je rođacima stradalih da mjesto nesreće mogu obići samo danju. Obećao je da će organizirati autobusni prijevoz do broda, ali je dodao da je novinarima put zabranjen.

Brod je bio na 11-dnevnom krstarenju od Nanjigna do Chongginga.

Neki članovi obitelji stradalih zatražili su od vlade da objavi imena preživjelih i poginulih, dok su drugi pitali zašto su većina spašenih članovi posade, zašto brod nije pristao za vrijeme oluje i zašto su spašeni kapetan i članovi posade imali vremena navući pojaseve za spašavanje, ali nisu uključili alarm.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Policija je kapetana i glavnog strojara zadržala na ispitivanju. Na samom početku istrage pokazalo se da brod nije bio pretovaren te da je bilo dovoljno pojasevea za spašavanje.

Državni mediji izvijestili su da je to najteža zabilježena brodska nesreća na rijeci Jangce. Godine 1948. parobrod Kiangya eksplodirao je na rijeci Huangpu, a u toj je nesreći poginulo više od tisuću ljudi

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
pikado
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo