BIN SALMAN SKLAPA POSLOVE: /

Najavio je velika ulaganja u buduću najmnogoljudniju zemlju svijeta

Image
Foto: AFP, Fayez Nureldine
30.11.2018.
9:43
AFP, Fayez Nureldine
VOYO logo

Saudijski prijestolonasljednik Mohamed bin Salman sastao se s indijskim premijerom Narendrom Modijem i najavio ulaganja u indijski tehnološki, poljoprivredni i energetski sektor, javlja u petak agencija SPA o prvom sudjelovanju suverena na velikom međunarodnom skupu nakon ubojstva saudijskog novinara.

Dvojica čelnika, koja su u Argentini na summitu G20, sastala su se u Bin Salmanovoj rezidenciji u Buenos Airesu i razgovarala o spremnosti Saudijske Arabije da Indiju opskrbi naftom i derivatima, rekao je indijski ministar vanjskih poslova Vijay Gokhale za saudijsku novinsku agenciju SPA.

Image
PRINC NA ZLU GLASU KRENUO NA SVJETSKU TURNEJU: /

Prvi put nakon Kashoggijeva ubojstva odlazi van zemlje

Image
PRINC NA ZLU GLASU KRENUO NA SVJETSKU TURNEJU: /

Prvi put nakon Kashoggijeva ubojstva odlazi van zemlje

Sastat će se i s Trumpom i Xijem

Sastanak G20 u Buenos Airesu prvi je međunarodni događaj kojemu je saudijski prijestolonasljednik prisustvovao nakon Jamala Khashoggijaubojstva novinara u saudijskome konzulatu u listopadu u Istanbulu. Saudijski princ rekao je Modiju da će uskoro dovršiti početno ulaganje u indijski državni fond za infrastrukturu i ulaganja da se ubrza izgradnja luka, autocesta i drugih projekata, rekao je vodeći indijski diplomat.

"Prijestolonasljednik se također referirao na buduće projekte za ulaganja u sektorima poput tehnologije, energije i poljoprivrede", rekao je ministar Gokhale koji prati Modija na summitu G20.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Razgovaralo se i o načinima na koje Saudijska Arabija može poljoprivredni uvoz iz ostalih zemalja zamijeniti indijskim poljoprivrednim proizvodima, prenijela je SPA.

Sastanak sa saudijskim prijestolonasljednikom prvi je u nizu Modijevih bilateralnih susreta na rubu G20 koji će se nastaviti susretima s američkim predsjednikom Donaldom Trumpom i kineskim predsjednikom Xijem Jinping.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
savrseni kandidatkinje
NOVE EPIZODE OD PONEDJELJKA DO ČETVRTKA
VOYO logo
Još iz rubrike