Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Svijet /

Predsjednik priznao da mu je CIA godinama slala novac u kovčezima

Afganistanski predsjednik Hamid Karzai priznao je da je u tajnosti dobivao novčanu pomoć od SAD.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Priznanje afganistanskog predsjednika Hamida Karzaija uslijedilo je nakon napisa New York Timesa koji je objavio da je CIA ogromne količine novca godinama u kovčezima, ruksacima i plastičnim vrećicama slala u ured afganistanskog predsjednika.

Novac se slao tijekom deset godina, otprilike jednom mjesečno, a list nagađa da se radi o desecima milijuna dolara.

Bez komentara

State Department i CIA nisu željeli komentirati natpise lista.

Karzai tvrdi da je novac potrošen na legalan način, za razne projekte i operacije, ali i za isplatu pomoći ozlijeđenima.

"To je bila efikasna pomoć i to mi cijenimo", navodi se u priopćenju afganistanskog predsjednika kojeg su prenjele svjetske agencije.

Fantomski novac

Preciziraju da je novac stizao Savjetu za nacionalnu sigurnost, koji se nalazi u sklopu predsjedničkog ureda.

New York Times, koji se pozvao na Halila Romana, šefa Karzaievog ureda u razdoblju od 2002. do 2005., piše da je novac koji je slala CIA nazivan "fantomskim novcem". Roman tvrdi da je novac stizao u tajnosti.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike