Sudačka sramota pomogla Argentini!

28.6.2010.
0:39

Johannesburg. Stadion Soccer City. Sudac: Roberto Rosetti (Italija). Strijelci: 1:0 - Tevez (26), 2:0 - Higuain (32), 3:0 - Tevez (52), 3:1 - Hernandez (71).

ARGENTINA: Romero - Otamendi, Demichelis, Burdisso, Heinze - Di Maria (od 79. Jonas), Mascherano, Maxi Rodriguez (od 87. Pastore) - Tevez (od 69. Veron), Messi, Higuain.

MEKSIKO: Perez - Salcido, Marquez, Rodriguez, Osorio - Guardado (od 61. Franco), Juarez, Torrado - Dos Santos, Bautista (od 46. Barrera), J. Hernandez.Meksiko i Argentina su kao i prije četiri godine opet u međusobnom susretu odlučivali o putniku u četvrtfinale, a scenarij je bio isti kao i na SP-u u Njemačkoj.

arti-201006270200006Već u osmoj minuti Meksiko je uplašio Maradonu i društvo kada je Salcido iz daljine poslao 'bombu' koja je pogodila gredu, a samo minutu kasnije je pucao Guardado, no lopta je prohujala pokraj vratnice.

Messi je u 12. minuti pokušao prevariti protivničkog vratara lobom, no Perez nije nasjeo.

Argentina je do vodstva stigla u 28. minuti i to iz čistog zaleđa. Tevez je prvo, čini se, napravio prekršaj na vrataru Perezu, a lopta se odbila do Messija koji je pucao prema praznim vratima. Ispred gola je Tevez glavom spremio loptu iako je bio barem metar-dva u zaleđu, no sudac Rosetti je nakon prigovora meksičkih igrača i konzultacija s pomoćnikom priznao gol i FIFA-i na 'čelo' zalijepio novu sramotu.

Samo četiri minute kasnije Maradonini igrači su povećali vodstvo. Ricardo Osorio je napravio veliku grešku i poklonio loptu Argentincima, a dar je iskoristio Higuain i zabio svoj četvrti gol na ovom SP-u.

Gaučosi su novu veliku priliku imali u 42. minuti kada je Otamendi ubacio, a lopta je preskočila Osorija i pala na glavu Higuaina koji je pucao pokraj gola.

U poluvremenu je na samom ulazu u tunel došlo do naguravanja meksičkih i argentinskih igrača. Morao je intervenirati i sudac Rossetti kako bi rastavio sukobljene strane. Nakon nekoliko prijetećih pogleda i upiranja prstom, nogometaši su ipak otišli u svlačionicu.

Nakon sedam minuta igre u nastavku Argentina je zabila i treći gol. Tevez je opalio s vrha šesnaesterca, a lopta se poput metka zabila u meksičku mrežu. Vratar Perez se bacio, ali nije mogao spriječiti novi pogodak.

Meksiko je u 70. minuti imao veliku šansu kada je nakon gužve pucao Barrera, Romero je otišao izvan vrata, ali je Demichelis s gol-linije izbio loptu.

Ipak, samo minutu kasnije je Meksiko smanjio predost protivnika kada je Javier Hernandez okrenuo Demichelisa i potom zakucao loptu pod gredu argentinskih vrata.

Argentina će u četvrtfinalu igrati protiv Njemačke od koje je na posljednjem SP-u izgubila upravo u toj fazi natjecanja i to nakon jedanaesteraca.

Udarci: 11 - 16 Udarci izvan okvira: 5 - 10 Udarci u okvir: 6 - 6 Korneri: 2 - 5 Zaleđa: 1 - 2 Prekršaji: 11 - 26 Žuti kartoni: 0 - 1 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 52 posto - 48 posto