Suci oštetili Ronalda i društvo, Brazil slavi!

Nogometna poslastica dana, okršaj Brazila i Portugala pretvorio se u pravu makljažu, a najbolju priliku Ronalda nismo niti vidjeli zbog namjernog igranja rukom brazilskog braniča.

25.6.2010.
20:55

Durban. Stadion Moses Mabhida. Sudac: Benito Archundia (Meksiko). PORTUGAL (4-3-2-1): Eduardo - Duda (Simao, 54), B. Alves, Carvalho, R. Costa - Meireles (Veloso, 83), Pepe (Mendes, 63), Tiago - Coentrao, Danny - Ronaldo. BRAZIL (4-3-3): Julio Cesar - Bastos, Juan, Lucio, Maicon - Felipe Melo (Josue, 44), G. Silva, D. Alves - Fabiano, Baptista (Ramires, 82), Nilmar.arti-201006210039006U susretu 3. kola skupine G, Portugal i Brazil su u Durbanu na stadionu Moses Mabhida igrali bez pogodaka, 0:0. Ovim rezultatom obje momčadi plasirale su se u osminu finala, Brazil kao prvi sa sedam, a Portugal kao drugi sa pet bodova.

Neodlučeni rezultat u dvoboju između Portugala i Brazila obje je momčadi vodio u osminu finala neovisno o rezultatu utakmice Obala Bjelokosti - Sjeverna Koreja, te stoga konačni ishod nije nikakvo iznenađenje.

arti-201006210233006Susret u Durbanu ponudio je vrlo slab nogomet s iznimno malo prilika za pogodak. Prvo poluvrijeme obilježila je velika nervoza među igračima koju je dodatno raspirivao i slabi sudac Archundia što je rezultiralo sa čak sedam žutih kartona u tom razdoblju igre. Sudac je teško oštetio Portugal u 25. minuti, kad je Ronaldo mogao doći u stopostotnu priliku nakon jedne kontre, ali je branič Brazila Juan namjerno loptu zaustavio rukom. Sudac mu je samo pokazao žuti karton.

Srećom, u poluvremenu strasti su se smirile, pa u nastavku barem nije bilo grubih startova.

arti-201006250017006Brazil je najveću priliku za pogodak imao u 30. minuti kada je Luis Fabiano odlično pronašao Nilmara na drugoj vratnici, ali njegov pokušaj s ruba peterca odličnom je reakcijom portugalski vratar Eduardo skrenuo u vratnicu.

Portugal je priliku za pobjedu i prvo mjesto u skupini propustio u 60. minuti. Cristiano Ronaldo odlično je pritisnuo Lucia u brazilskom kaznenom prostoru, brazilski kapetan je loše reagirao i gurnuo loptu pred svoj gol, ali Raul Meireles nije iskoristio taj poklon i promašio je čistu priliku.

NELSPRUIT. Stadion Mbombela - 40.000 gledatelja, Sudac: Alberto Undiano (Španjolska) Strijelci: 1:0 Yaya Toure (14), 2:0 Romaric (20), 3:0 Kalou (82)

OBALA BJELOKOSTI: Boubacar Barry - Boka, Kolo Toure, Zokora, Eboue - Romaric (od 79. Doumbia), Yaya Toure, Tiote - Gervais (od 64. Dindane), Drogba, Keita (od 64. Kalou)

SJEVERNA KOREJA: Ri Myong-guk - Ri Kwang-chon, Cha Jong-hyok, Pak Chol-jin, Ri Jun-il, Ji Yun-nam, Mun In-guk (od 67. Choe Kum-chol) - An Yong-hak, Pak Nam-chol, Hong Yong-jo, Jong Tae-se.arti-201006210460006U drugom susretu susretu trećeg kola G skupine, reprezentacija Obale Bjelokosti je u Nelspruitu pobijedila Sjevernu Koreju 3:0, međutim ostala je bez plasmana u osminu finala.

arti-201006220098006Kako je drugi susret iz ove skupine između Brazila i Portugala završio bez pogodaka, Obala Bjelokosti je ostala bez drugog kruga. Na koncu je Brazil osvojio prvo mjesto sa sedam bodova, drugi je Portugal sa pet bodova, Obala Bjelokosti četiri, a Sjeverna Koreja je na začelju bez bodova.

Bila je to utakmica u kojoj je Obala Bjelokosti dominirala od prve minute i bilo je samo pitanje s koliko će razlike pobijediti. Na koncu su Drogba i društvo zabili tri gola, no njihova pobjeda je mogla biti daleko uvjerljivija. No, i da su pobijedili uvjerljivije ostali bi bez plasmana u osminu finala jer Portugal nije izgubio od Brazila i na koncu je imao bod više odabranika izbornika Svena Gorana Erikssona.

North Korea 0-2 Ivory Coast
Simão | MySpace Video

Igrači obale Bjelokosti još su dva puta uzdrmali vratnicu, dva gola su ima poništena zbog zaleđa, a imali su ukupno sedam-osam sjajnih prilika. Koliko je Obala Bjelokosti bila dominantna potvrđuje i podatak od 28 udaraca upućenih prema suparničkom golu.

U nastavku utakmice i Sjeverna Koreja je bila nešto hrabrija, no nije iskoristila dvije izgledne prilike. Ova azijska momčad od koje su svi strahovali, jer je nisu dobro poznavali, završila je natjecanje u skupini s tri poraza i razlikom pogodaka 1:12.

1. kolo: Obala Bjelokosti - Portugal 0:0 Brazil - Sjeverna Koreja 2:1 (0:0)

2. kolo: Brazil - Obala Bjelokosti 3:1 (1:0) Portugal - Sjeverna Koreja 7:0 (1:0)

3. kolo: Portugal - Brazil 0:0 S. Koreja - O. Bjelokosti 0:3 (0:2)

LJESTVICA: 1. Brazil 3 2 1 0 5:2 7 2. Portugal 3 1 2 0 7:0 5 3. Obala Bjelokosti 3 1 1 1 4:3 4 4. Sjeverna Koreja 3 0 0 3 1:12 0