Španjolska i Italija odigrali su pravu poslasticu u Gdanjsku, koja je na kraju završila bez pobjednika 1:1. Poveli su Azzurri u 60.

10.6.2012.
16:25

#o11>

Uskoro opširnije.

Kraj utakmice. Španjolska i Italija odigrali su sjajnu utakmicu u skupini C, a na kraju nije bilo pobjednika, završilo je 1:1.

90' + 2 - Udarac Xabija prohujao pokraj vratnice. Opalio je Španjolac s 25 metara nakon povratne lopte Xavija, ali otišlo je to tik uz vratnicu.

89' - Posljednja izmjena u Italiji. Umjesto Motte u igri je Nocerino.

88' - Marchisio u završnici mogao Talijanima donijeti tri boda. Pucao je igrač Azzurra sa sedam osam metara, ali bilo je to točno u Iker Casillasa.

85' - Kakva prilika za Španjolce. Torres se lijepo oslobodio čuvara i pokušao je lobom sa 20-ak metara, ali odsjelo je to na gornjem dijelu mreže. Imao je Fernando i mogućnost da doda samom Navasu, ali je odlučio sve sam završiti.

84' - Torresu žuti karton. U borbi za jednu loptu Torres je laktom udario De Rossija.

80' - Velika prilika za Španjolce iz slobodnjaka. Srušio je Chiellini Iniestu i zbog toga dobio žuti karton. Dobio je Xavi priliku iz slobodnog udarca sa 20-ak metara točno po sredini gola, ali je njegov udarac završio u živom zidu

78' - Nova velika prilika za Talijane. Novu odličnu loptu poslao je Pirlo u kazneni prostor Španjolske. Di Natale je pokušao iz prve, ali otišlo je to pored vratnice.

75' - Umjesto Fabregasa u igri je Torres. Već u prvom kontaktu s loptom izašao je ispred Buffona, ali se zbunio i talijanski čuvar mreže ga je uspio nadmudriti.

73' - Odličan prodor Navasa. Lijepo je Španjolac prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu, lopta je došla do Arbeole na 10-ak metara lijevo iskosa. On je opalio iz voleja, ali otišlo je to pored gola.

67' - Umjesto Cassana u igri je Giovinco.

66' - Žuti karton za Bonnucija. Zbog grubog prekršaja na Iniesti Talijan je ušao u sučevu knjižicu.

65' - Odmah nakon asistencije za gol Silva je izašao iz igre. Umjesto njega u igri je Navas.

szólj hozzá: Spain vs Italy 1:1 (Cesc Fabregas)

64' - GOOOOLLLL za Španjolsku. Nakon asistencije SilveFuriji je izjednačenje donio Fabregas.

szólj hozzá: Spain vs Italy 0:1 Di Natale

60' - GOOOOOLLL za Italiju. Tek nekoliko minuta nakon što je ušao Di Natale je pobjegao obrani Španjolske i lijepo pogodio pokraj nemoćnog Casillasa za vodstvo Italije.

57' - Prva izmjena u Italiji. Izašao je Balotelli koji je mogao zabiti za vodstvo Italije samo tri minute ranije. Ušao je Di Natale.

54' - Ramos u zadnji trenutak zaustavio Balotellija.Super Mario je čisto uzeo loptu Ramosu i sjurio se prema Casillasu, međutim kad je ušao u 16-erac puno je čekao, nije znao hoće li pucati i dodavati. Ramos se stigao vratiti i izbiti mu loptu.

52' - Iniestin udarac prohujao pokraj vratnice. Veznjak Španjolske pobjegao je De Rossiju i opalio iskosa s lijeve strane jako dobro, ali je Buffon uspio odbiti loptu i spriječiti vodstvo Furije.

50' - Lijepa akcija Španjolaca. Napokon su se Španjolci uspjeli izboriti za udarac, oslobodio se Fabregas na rubu šesnaesterca i dobro opalio, ali se Buffon ispružio i obranio.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme. Talijani su odmah jurnuli prema golu Španjolaca.

Kraj prvog dijela. Nakon prvih 45 minuta u utakmici Španjolske i Italije nema golova.

45' - Casillas spasio Španjolce. Maggio je nabacio s desne strane, a na pet metara od gola Furije nečuvan je bio Thiago Motta. On je uputio odličan udarac glavom, ali Casillas je fenomalnim refleskom spriječio vodstvo Azzurra.

43' - Opet gužva u šesnaestercu Italije. Silva je dugo imao loptu u kaznenom prostoru Azzurra i ali nikako nije mogao naći prostor za udarac. Na kraju je nekako uspio, ali bilo je to vrlo slabo i Buffon je bez problema to obranio.

37' - Balotelli je prvi igrač sa žutim kartonom. Zakuhalo se na terenu, a prvi je živce izgubio Super Mario koji je zbog prigovora ušao u sučevu knjižicu.

36' - Marchisio lijepo opalio iz voleja. Cassano je dao loptu na rub šesnaesterca, a veznjak Talijana lijepo je pucao, ali bilo je točno u Casillasa.

34' - Casillas uz puno muke obranio udarac Cassano. Opalio je Talijan s 14-15 metara lijevo iskosa točno u golmana Španjolske, ali on je imao pune muke kako smiriti loptu te ju je odbio. Ipak do lopte je ispred Balotellija došla obrana Furije.

30' - Iniesta je sve rapoloženiji. Španjolci sve više prijete Buffonu. Ovo puta pokušao je Iniesta, ali bilo je to točno u golmana Italije.

25' - Iniesta zaprijetio Talijanima. Pokušao je igrač Barcelone iskosa s lijeve strane, ali je njegov udarac s 10-ak metara blokirao neprelazni De Rossi.

22' - Nova prilika za Talijane. Dobio je Cassano loptu na iskosa s desne strane i igračem na leđima došao do nekih desetak metara otkuda je pucao prema golu, ali prošlo je to tik pokraj vratnice.

20' - Cassano zamalo prevario Casillasa. Milimetri su dijelili napadača Italije da zahvati jednu dugu loptu i prevari Casillasa.

13' - Prilika za Italiju iz slobodnjaka. Dobili su Azzurri slobodan udarac na 25 metara, Balotelli je preskočio loptu, a Pirlo pucao. Bilo je to vrlo dobro u kut Casillasa, ali je vratar Furije to uspio odbiti.

11' - Velika prilika za Španjolce. Balotelli je krivo vratio jednu loptu. Španjolci su napravili kontru, ali je završni udarac Silve bio vrlo slab i išao je točno u Buffona.

9' - Gužva u šesnaestercu Italije. Xavi i Silva su zakuhali gužvu u kaznenom prostoru Azzurra, ali je De Rossi pravovremenom reakcijom odbio loptu u korner.

6' - Talijani zaprijetili iz prekida. Nabacio je Pirlo u kazneni prostor Španjolaca, ali je uspjela obrane Furije nekako otkloniti opasnost.

2' - Počelo je vrlo žestoko. De Rossi je vrlo žustro ušao u Xavija i odnio mu loptu, a nakon svega Španjolci su dobili korner. Nakon udarca iz kuta obrana Italije je otklonila opasnost.

1' - Krenula je i naša skupina C. Španjolci su u obranu naslova krenuli prvi s centra.

Izbornik španjolske nogometne reprezentacije Vicente Del Bosque iznenađujuće je iz startne postave za utakmicu protiv Italije izostavio Fernanda Torresa, a jedinog napadača "glumiti" će Cesc Fabregas.

Del Bosque se odlučio za formaciju 4-3-3 sa šestoricom veznjaka, pa je dosta očita namjera Španjolaca da maksimalno drže loptu u svom posjedu. Trojku koja bi trebala biti najbliže vratima Buffona sačinjavaju Iniesta, Silva i Fabregas, dok je na klupi ostao Fernando Torres.

Talijani će, pak, na megdan braniteljima naslova u najavljivanoj formaciji s trojicom u zadnjem redu, te s Cassanom i Balotellijem u napadu.

Italija i Španjolska na spektakl u Gdanjsku stižu u sasvim različitim raspoloženjima. Jedine dvije loše vijesti za Španjolce zadnjih mjeseci bile su ozljede Carlesa Puyola i Davida Ville, dok su Talijani gotovo svakodnevno proživljavali skandale oko namještanja utakmica i upadanja policije u njihov pripremni kamp.

Mnogi su tu situaciju usporedili sa 2006. godinom, kada su Azzuri, uz jednako mnogo problema, na kraju osvojili naslov prvaka svijeta. Međutim, teško je očekivati ponavljanje istog scenarija i u Poljskoj. Španjolska je izuzetno moćna, što je dokazala u kvalifikacijama i pripremnom razdoblju. Dovoljno je samo pogledati momčad koju će danas najvjerojatnije izabrati Vicente Del Bosque:

Casillas, Arbeola, Sergio Ramos, Pique, Jordi Alba, Xabi Alonso, Busquets, David Silva, Xavi, Iniesta, Fernando Torres.

S druge strane, talijanski izbornik Cesare Prandelli ipak ima daleko manje ugledna, ali opet poznata imena. Očekuje se da će na travnjak PGE Arene u Gdanjsku istrčati ova postava u 3-5-2 fomaciji:

Buffon, Bonucci, Chiellini, De Rossi, Pirlo, Marchisio, Thiago Motta, Maggio, Balzaretti, Balotelli, Cassano.

Prijenos susreta pratite na portalu Sportski.net od 18 sati.

Italija je pod vodstvom Roberta Donadonija na zadnjem Euru ispala u četvrtfinalu upravo od kasnijih prvaka Španjolaca. Bilo je 0:0, a u raspucavanju penala su Španjolci bili bolji s 4:2. "U toj utakmici Španjolska baš i nije bila toliko bolja od Italije. Sve ostalo se svodi na priču što bi bilo kad bi bilo", kaže Donadoni, te nastavlja... "Španjolska je danas jednako jaka kao i prije četiri godine, ali su još odgovorniji. Svejedno, možemo ih dobiti. Prijateljska utakmica u kojoj smo pobijedili Španjolce 2:1 u kolovozu prošle godine pokazala je da se Španjolska muči ako ih napadnete. Možemo pobijediti Xavija, Iniestu i društvo ako ih napadnemo! Bolje da igramo s njima odmah na početku". Donadoni je na kraju priznao da mu se dopada rad aktualnog izbornika Cesarea Prandellija. "Sviđaju mi se Prandellijeve ideje nogometa. Dok sam bio izbornik imao sam u planu sličan projekt, ali nisam imao dovoljno vremena završiti ga."