'Sedam milijuna eura je ništa za Nikolu Kalinića!'

Sky Sport proglasio je našeg napadača najboljim igračem hrvatskog okršaja između Blackburna i Klasnićevog Boltona.

22.2.2010.
15:34

arti-201002210186006Izjavio je to menadžer Blackburna Sam Allardyce, nakon što je njegova momčad s 3:0 pobijedila Bolton u 27. kolu Premiershipa na Ewood Parku.

Nikola Kalinić je u 41. minuti zabio svoj drugi prvenstveni pogodak, za 1:0 vodstvo Blackburna, a konstantno je bio prijetnja protivničkoj momčadi, u kojoj je zaigrao i Ivan Klasnić od 69. minute.

arti-201002210121006Bila je to klasična engleska akcija u tri poteza. Dugu loptu na rub šesnaeterca Kaliniću je glavom spustio Gamst Pedersen, a ovaj je u punom trku iz prve opalio i probio inače odličnog vratara Jussija Jääskeläinena.

Dokaz je to da je Kaliniću definitivno krenulo, o čemu govore i ocjene. Sky Sport ga je proglasio igračem utakmice i nagradio osmicom, dok je Klasnić ocijenjen šesticom. Ipak, šlag na tortu dao je Kalinićev trener Sam Allardyce.

"Sedam milijuna eura za ovakvog napadača je ništa, a mi smo tom kupovinom uložili u budućnost. On može biti samo još bolji, vidjeli ste kakve kvalitete ima i u ovoj utakmici", nahvalio je Allardyce svog 22-godišnjeg dragulja, kojem po dolasku u Englesku i nije baš sve polazilo za nogom.

Nasreću, Kale je napravio izdržao sve pritiske i kritike. Nakon mjeseci sumnji u njegove mogućnosti, ponajviše navijača i engleskih medija, bivši je Hajdukovac postao 'lokomotiva' Blackburna, i skoro redoviti strijelac.