Odluku o uvrštavanju snimke među sudske dokaze poslijepodne je donijelo vijeće suca Ivana Turudića, unatoč žestokom protivljenju Sanaderove obrane koja je u više navrata isticala da je sporna snimka nezakonita zbog čega se ne može koristiti kao dokaz.
RTL prvi donosi čitavu spornu snimku. U drugom videozapisu možete pogledati kako se Sanader ponašao za vrijeme prikazivanja te snimke.
U 'nijemoj' četverominutnoj video snimci koja je potom prikazana u sudnici vide se Sanader i Hernadi u razgovoru tijekom kojega bivši premijer i predsjednik uprave MOL-a razmjenjuju papirić na kojem je Sanader prethodno nešto zapisao. Također Sanader se vidi kako iz mobilnog telefona vadi bateriju.
Odbacujući tvrdnje obrane Turudić je kazao da se ne radi o dokazu koji je bio pribavljen kršenjem Ustava, zakona ili međunarodnih prava. "Pregledom snimke je utvrđeno da je nastala u javnom prostoru koji je označen kao takav", kazao je Turudić. Ipak, složio se s tvrdnjama obrane kako je neprihvatljivo što je snimka prije suda došla do medija.
No, nakon što je snimka puštena u sudnici Sanaderova odvjetnica Jadranka Sloković kazala je da se radi o montiranom materijalu. "Integralna snimka, koliko smo mi shvatili ima više od dva sata. Ne radi se o integralnoj snimci na kojoj se može pratiti što se u restoranu zaista dogodilo", kazala je Sloković.
Pojasnila je da bi snimka trebala služiti kao provjera tvrdnji krunskog svjedoka Roberta Ježića koji je USKOK-u ispričao da je prisustvovao početku sastanka, no njega se, kako je ustvrdila, na snimci ne vidi.
Tužiteljica Tamara Laptoš kazala je da je i USKOK nezadovoljan što snimka nije duža, ali da je riječ o jedinom video materijalu Sanadera i Hernadija koji je pronađen u restoranu.
Prihvativši snimku kao zakonitu sud je odbio i prijedlog obrane da se vlasnik restorana Marijo Čerhak ispita zašto snimka sigurnosnih kamera nije uništena, što se po tvrdnjama obrane moralo dogoditi.
Suđenje je nastavljeno ispitivanjem svjedoka Roberta Tafre, nakon kojega je bivši ministar vanjskih poslova Mate Granić poslijepodne ipak uspio svjedočiti. Njegovo svjedočenje ranije je odgođeno zbog lažne dojave o podmetnutoj bombi.
Mađarska naftna tvrtka i suvlasnik Ine MOL objavila je u petak da se ništa tajno i ilegalno nije dogodilo na susretu predsjednika uprave te tvrtke Zsolta Hernadija i bivšeg hrvatskog premijera Ive Sanadera u jednom zagrebačkom restoranu, čija je snimka optužujući dokaz protiv Sanadera na suđenju za primanje mita od MOL-a u zamjenu za preuzimanje upravljačkih prava u Ini.
"Iako MOL nije stranka na suđenju, možemo reći da nema ničeg čudnog niti neuobičajenog u činjenici da su se predsjednik uprave MOL Grupe, najvećeg stranog investitora u Hrvatsku, i bivši hrvatski premijer sastali u javnom restoranu u Zagrebu u jesen 2009.", stoji u priopćenju MOL-a.
U toj kompaniji ističu da se Hernadi, kao direktor jedne od najvećih energetskih tvrtki u srednjoj Europi, sastao u posljednjih deset godina s više od 42 premijera.
MOL u priopćenju ocjenjuje da sastanak nije bio tajan jer je Hernadija u restoran dovezao službeni vozač službenim automobilom Ine, a Sanader je stigao u pratnji policajaca i tjelohranitelja te je ručak bio u restoranu na kojem je jasno istaknuto da je pod videonadzorom.