CAJKE TEMA BROJ JEDAN / Politika se opet uplela u narodnjake. Na otočiću ljubavi sije se mržnja; Ne žele ni čuti za Jelenu Karleušu

Što je zajedničko liberalima u Puli i Domovinskom Pokretu iz Kaštela? I jedni i drugi se protive narodnjacima. Sjećamo se svi kada je u Puli gradonačelnik zabranio koncert Ane Bekute, a evo sad je problem Jelena Karleuša na otočiću kod Splita. U međuvremenu je ovaj vikend održana picokijada, a ugostiteljima u Đurđevcu su zabranjene cajke

28.6.2023.
8:00
VOYO logo

Jelena Karleuša uskoro stiže na Barbarinac, otočić u Kaštelanskom zaljevu. Ipak, otočić ljubavi, kako ga zovu, opet sije mržnju jer još jednom se politika uplela u narodnjake. Naime, Domovinski pokret ne želi ih čuti.

"Mislim da u bilo kojem istinski demokratskom društvu potpuno je besmisleno donositi bilo kakve zabrane, pogotovo što se tiče glazbe ili umjetnosti. Naravno, radi se o politici i do svega ovoga u Kaštelima s Karleušom, o kojoj svi mediji vole izvještavati, ne bi došlo da se nije javio Domovinski pokret", rekao je glazbeni kritičar Hrvoje Horvat.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ali zaboravili su se javiti prekjučer kada su na Barbarincu nastupili Nucci i Voyage. Mladi srpski treperi im možda ne smetaju, ali zato ne žele čuti ni Harisa Džinovića, pa ni Acu Lukasa.

"Zamislite jednoj Karleuši ili Lukasu zabraniti koncert, kad bi se to dogodilo negdje u svijetu, to bi bilo najstrašnije osuđeno. Jako me zanima, što rade ti političari u Hrvatskoj? Dakle, oni konstantno zabranjuju srpske narodnjake i konstantno zabranjuju ljudima slušati dobru glazbu i dobre pjesme, a nekako mi se čini da mladi sve više i više slušaju", kazao je estradni novinar iz Srbije Srđan Zelembaba.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
FILIP ZORIČIĆ /

Pulski gradonačelnik zabranio koncert, a sad ga snimili na narodnjacima: 'Imate i video gdje pjevam talijanske canzone'

Image
FILIP ZORIČIĆ /

Pulski gradonačelnik zabranio koncert, a sad ga snimili na narodnjacima: 'Imate i video gdje pjevam talijanske canzone'

Da se narodnjaci u Hrvatskoj itekako slušaju, pokazuju svi relevantni podaci pa je mladima ideja o zabranama suluda.

"Izlazim na narodnjake i uopće nemam problem s time. Mislim da glazba nije nešto o čemu trebaju raspravljati političari i bilo tko drugi", rekla je Ivana iz Zagreba.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Luka Grahovac iz Zagreba istaknuo je da je to glazba za svakoga.

"Svatko tko ima želju, neka posluša. Nema smisla zabranjivati", dodao je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ipak, lani je gradonačelnik "liberalne" Pule zabranio koncerte Duška Kuliša, Ane Bekute i drugih izvođača, koji su trebali nastupiti u Domu sportova.

Potom se isti koncert trebao održati u Osijeku, pa HDZ-ov gradonačelnik nije htio iznajmiti dvoranu. O kontroverznom slučaju cajki tada se toliko pričalo da nije zaobišlo ni predsjednika države Zorana Milanovića.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Ne volim tu glazbu, nikad je nisam podnosio. Ide mi na živce, bole me kosti od nje. Ali da bih je baš branio, ne bih", poručio je Milanović krajem veljače ove godine.

Branilo se i u Đurđevcu, i to i na lanjskoj, a i ovogodišnjoj Picokijadi. Grad je kafićima u centru zabranio puštanje narodnjaka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Nije da je to rasistička ili 'hate' glazba. Ljudi jednostavno uživaju u takvom tipu glazbe", kazao je Patrik Čurić iz Zagreba.

Sve to naravno ne obilazi Srbiju, a tamošnji tabloidi pišu da se radi o skandalčinama, da se Hrvati ponašaju prostački i da su cajke u Hrvatskoj zabranjeno voće. Menadžer Ace Lukasa kaže: što bi bilo da se hrvatskim izvođačima zabrani nastup u Srbiji?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"U Srbiji sigurno nijedan hrvatski izvođač neće biti zabranjen koji ima dobru namjeru. Kao što je Jelena Rozga, Petar Grašo, Nina Badrić i mnogi", poručio je estradni novinar Zelembaba.

S time se ne bi baš složili i Beograđani.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U Hrvatskoj - zemlji korupcije, spore obnove od potresa i bolesnog zdravstva, ipak su cajke tema broj jedan.

TOMA
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo