bageri u bakru /

Gradonačelnik o velikom gradilištu: 'Imamo 34 direktnih ispusta fekalija u more, investicija je bila nužna'

S obzirom na ozljede mještana, kaže da se slaže da radove treba bolje označiti. Pojašnjava da je cijelo mjesto gradilište kako bi sve išlo brže. No specifičnost je ta što je na cijeloj trasi velik broj arheoloških nalazišta, našli su rimsku cestu i obalu, ukopna mjesta s urnama

13.6.2023.
19:58
VOYO logo

Večeras smo uživo bili u Bakru gdje je naša reporterka Majom Brkljačom razgovarala s gradonačelnikom Tomislavom Klarićem koji kaže da on "ne vozi bager, da ne polaže cijevi i da to nije njegov posao, ali da je za to osigurao ljude i 60 milijuna kuna iz proračuna."

Kaže, nije znao za nezgodu koja se dogodila i o čemu smo izvijestili u RTL Danas.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Naime, 85-godišnjakinja je pala preko špage i polomila tri rebra, tvrdi njezin sin s kojim smo razgovarali.

"Nisam bio upoznat s nezgodom koja se dogodila, stalno smo u kontaktu s izvođačem radova i rješava se problematika vezana za financiranje i gradilište. Ovo je jedan od velikih projekata, za Bakar od ogromnog značaja. Mjesto ima više od 34 direktnih ispusta fekalija u more, ulaz je neposredno uz rivu, a kupanje je praktički nemoguće. I samo onečišćenje mora ogromno je pa je investicija bila nužna", rekao je gradonačelnik Bakra.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Slaže se da je bilo moguće bolje označiti kritične i sporne točke gradilišta, ali je ipak dodao: "Izvođač je u specifičnoj situaciji s obzirom na to da se na čitavoj trasi radova nalazi ogroman broja arheoloških nalazišta. Našli smo i rimsku cestu i rimsku obalu, velik broj ukopnih mjesta s urnama. Sve se to mora istražiti arheološki. Gradilište se praktički izmiješa s mjesta na mjesto, a velik broj radova odvijaju ronioci, dok se iskopa kanal u njega prodire što morska što izvorska voda i radovi su zaista komplicirani."

Za to što je cijeli grad iskopan navodi da je to bilo neophodno kako bi se radovi odvili što brže.

"Radovi su podijeljeni u tri faze. Završena je gradnja uređaja za pročišćavanje, završen je 360 metara podmorski ispusta prema izlazu iz zaljeva te obalni kolektor. U radovima se mijenja i kompletan vodovod jer su građani do sada vodu pili iz azbestnih cijevi. Koliko je to do sada pogubno za zdravlje možete sami misliti. Zato smo inzistirali da se radovi pokrenu i da se osiguraju sredstva", rekao je Klarić. Inače, mještani apsolutno nisu protiv radova, ali inzistiraju da sigurnost bude na višem nivou.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Dosje jarak
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo