Večernje toalete, gudački kvartet, vrhunsko vino i egzotična jela. Sve je u Rijeci podsjećalo na prvo i posljednje putovanje Titanica. Putnici gornje palube događaju su dali čistu peticu.
Glazba koja je trebala uveseljavati putnike, postala je simbol romantizirane katastrofe. Organizatori su brižljivo pripremali svaki detalj.
U vrijeme Titanica interneta nije bilo, ali hrana je bila vrhunska. Pravi izazov za kuhara. „Prije sto godina ljudi koji su se vozili Titanicom u 1. klasi su jeli najbolje što je bilo tada. Dobivali su svašta iz cijelog svijeta", objasnio je glavni kuhar Davor Lukas Bajo.
Putnici prve klase bili su iznimno zahtjevni, no oni u donjoj palubi nisu imali te privilegije. Dovoljni su bili glazba i dobro društvo.
A u Rijeci su činjenice više vezane uz Carpathiju nego Titanic. Naime, Rijeka jedina u Europi posjeduje prsluk s potonulog broda, a Carpathia je pristajala upravo tamo.
Titanikolog Slobodan Novaković kaže kako vjeruje da će Rijeka iskoristiti svoju ulogu u toj katastrofi, kao i činjenicu da je 76 mornara bilo iz ovih krajeva.
Baklje su simbolički osvjetlile brod u 23.40 sati - trenutak udara Titanica u santu leda. Možda i gradskoj upravi osvijetle put do rijetkog turističkog poklona.