Pojavio se novi Mark Viduka!

I dok je većina ljudi u Manchester Cityju zaokupljena temom 'kako do 4. mjesta u prvenstvu', malo tko je obraćao pozornost na razvoj mladog Johna Guidettija.

27.4.2010.
16:21

Vjerojatno je malo tko čuo za Johna Guidettija. Mladi Šveđanin u Manchester City došao je sa 16 godina dok je klub još bio pod vodstvom Svena-Gorana Erikssona, a stalni je član svih mlađih uzrasta skandinavske reprezentacije.

Pola sezone odigrao je za juniore, da bi ga već sljedeće sezone prekomandirali u rezervni sastav. U 13 utakmica zabio je odličnih 13 pogodaka!

Ove sezone u klubu su odlučili poslati ga na posudbu kako bi promatrali njegov razvoj u punom ritmu nekog prvoligaškog natjecanja. Prije nekoliko tjedana posuđen je u redove švedske Brommapojkarne, koja je upisala dvije pobjede u nizu čim je Guidetti nastupio.

Koliko je 18-godišnji napadač podigao efikasnost svoje momčadi svjedoči i činjenica da je u samo dva nastupa sudjelovao u više golova nego li je cijela njegova momčad zabila u prvih šest kola.

Naime, Brommapojkarna je iznimno tvrda momčad i njihovi rezultati pretežito se vrte oko 0:0. U šest utakmica na kontu je bila tek jedna pobjeda i gol razlika od 2:3.

Sedmo kolo i gostujući dvoboj s Trelleborgom, a Guidetti ulazi u igru u 70. minuti. U tom trenutku rezultat je, naravno, 0:0, a John u svom debiju u posljednjoj minuti asistira za pobjedu. Tjedan dana kasnije U dvoboju s Gefleom bio je i asistent i strijelac pobjedonosnog pogotka u 2:1 slavlju nad Gefleom.

Oni koji pobliže prate City kažu kako se radi o iznimnom snalažljivom napadaču snažne tjelesne građe. "Odlično barata loptom i gotovo je nemoguće izaći kao pobjednik s njim u duelu. On izgledom i izvedbom na terenu dosta podsjeća na Marka Viduku. S njim u napadu City nema straha za budućnost", piše jedan britanski tisak.