Pogledajte zašto je ovo utakmica godine!

Kakva je to utakmica bila. Barça se na trenutke igrala s Arsenalom kao s kakvom juniorskom momčadi, Zlatan je s dva majstorska poteza rasplakao Emirates, a onda su se probudili ponosni Englezi.

1.4.2010.
0:45

Stadion Emirates. Sudac: Massimo Busacca (Švicarska).

Strijelac: 0:1 - Ibrahimović (46), 0:2 - Ibrahimović (59), 1:2 - Walcott (69), 2:2 - Fabregas (85-11m).

ARSENAL:Almunia, Sagna (Walcott, 67), Vermaelen, Gallas (Denilson, 45), Clichy, Diaby, Song, Nasri, Arshavin (Eboue, 27), Fabregas, Bendtner.

BARCELONA:Valdes, Alves, Puyol, Pique, Maxwell, Keita, Busquets, Pedro, Messi, Xavi, Ibrahimović (Henry, 77).

CRVENI KARTONI: Carles Puyol (Barcelona, 85)Ne pamtimo kad je netko tako ponizio Arsenal na njegovom Emiratesu kao što je to već u prvim minutama utakmice četvrtfinala Lige prvaka napravila Barcelona. Momci Pepa Guardiole, predvođeni Lionelom Messijem i Zlatanom Ibrahimovićem, u prvih su dvadesetak minuta doslovno sabili Topnike u šesnaesterac te rešetali Almuniju kao da igraju protiv kakve juniorske momčadi.

Arsenal vs Barcelona [1St Highlight]
arti-201003300852006Promašivali su redom s ruba šesnaesterca i iz samog peterca - Messi je već u sedmoj minuti svoj poznati slalom kroz sredinu zaključio šutom koji brani Almunia, potom je dvije velike prilike zapucao Ibrahimović, a onda je u samo petnaestak sekundi Barça stvorila tri stopostotne šanse u krugu desetak metara od gola. Međutim, Almunia je radio čuda. Kako je to izgledalo najbolje govori podatak da je lopta u tim trenucima bila 75 posto vremena u posjedu Katalonaca.

arti-201003310065006Arsenal se tek oko 20. minute uspio osloboditi pritiska, prvi pokušaj prema golu Valdesa imao je Aršavin, a prvi dobar udarac mladi Samir Nasri nekoliko minuta poslije. Prozujalo je tik uz samu vratnicu.

Arsenal 0 - 1 Barcelona
Eduardo je, po najavama, ostao na klupi, kapetan Fabregas je ipak stisnuo zube i nastupio, ali nakon pola sata igre za Topnike su počeli novi problemi. Nedovoljno oporavljeni Aršavin morao je izaći iz igre.

I kad se činilo da se Arsenal otvorio i da bi Barcelona vrlo lako mogla do gola iz neke kontre ili polukontre, dogodila se najveća prilika za Arsenal. S lijeve strane je visoku loptu ubacio Nasri, A Bendtner je sam k'o duh se pet metara prvo pucao ravno u Valdesa, a potom odbijenu loptu zapucao u stativu. Nevjerojatno! Premda je bio u očitom zaleđu, to sudac nije vidio i da je uspio pogoditi mrežu, Arsenal bi stigao do vodstva.

No, mreže se u prvih 45 minuta ipak nisu tresle unatoč šokovima i uzdasima kakve već dugo ne pamtimo se jedne utakmice.

Na, sve što su promašili u prvom poluvremenu, vratilo im se drugom. Barça je do vodstva došla u prvim sekundama drugog dijela i to iz prilike koja i nije baš 'mirisala' na pogodak. Ibrahimović, koji je je u prvom poluvremenu promašio priliku utakmice, istrčao je po desnoj strani jednu kontru, te s ruba šesnaesterca iskosa lobao zbunjenog Arsenalovog vratara koji je nepotrebno istrčao s gola.

U 55. minuti Arsenal je uzvratio akcijom iz udžbenika. Clichy je iz prve nabacio oštru loptu u peterac, Bendtner glavom pucao u rašlje, ali sjajni Viktor Valdes paradom spašava svoju mrežu.

Činilo se da je to kraj za domaće, koje je u 60. minuti još jednom nokautirao probuđeni Ibrahimović. Identično kao kod prvog gola, Ibro je prošao po desnoj strani, ali ovoga je puta sjajno naciljao prve rašlje i probušio Almuniju. Činilo se tako lako.

I kad je izgledalo da je Arsenal već prokockao polufinale, nadu je Emiratesu vratio Theo Walcott, pogotkom u 69. minuti. Bedntner je odlično proigrao mladog napadača, a ovaj se po desnoj strani sjurio u šesnaesterac i zabio ispod ruke Valdesu.

Englezi su živnuli, igrači krenuli u napad i u 84. minuti dogodilo se 'čudo' - isključenje kapetana Barce Carlesa Puyola i gol Cesca Fabregasa s bijele točke. Bendtner je glavom spustio loptu kapetanu Arsenala u kaznenom prostoru, Puyol je srušio Fabregasa, a ovaj je iz jedanaesterca zakucao loptu u mrežu za 2:2.

U uzvratu za tjedan dana zbog žutih kartona neće nastupiti kapetan Arsenala Cesc Fabregas, a Barça će igrati bez oba prva stopera - Puyola i Piquea.

Utakmica u Milanu bila je sasvim drugačija od 'ljepotice' u Londonu. Nije bilo ni velikog nogometa ni velikih prilika.

Gosti su se dobro držali sve do 65. minute kad je Cambiasso povukao kontru kroz sredinu, dodao Diegu Militu na rubu šesnaesterca, a ovaj je spretno izborio pola metra prostora i zabio nisku loptu tik uz lijevu stativu.

Za razliku od prvog poluvremena, nastavak je bio puno zanimljiviji s puno prilika na obje strane, ali bez golova. Gosti su čak dva puta mogli doći do izjednačenja, a Jose Mourinho je na klupi Intera divljao zbog promašaja njegovih igrača. Dojam je da bi gosti na kraju ipak trebali biti zadovoljniji.