Pogledajte novi promašaj Nikole Kalinića!

Kada bi bivši Hajdukov napadač u redovima Blackburna imao jednu želju u Novoj godini, to bi sigurno bila ona da ga prestane pratiti 'prokletstvo gola'. Nažalost, vratilo se i protiv Sunderlanda.

29.12.2009.
11:10

arti-200912280728006Dva pogotka u Liga kupu i barem desetak velikih promašaja u četiri mjeseca Premierlige, statistika je koju bi Nikola Kalinić najradije zaboravio od svog dolaska u Blackburn. Premda je u 20. kolu protiv Sunderlanda igrao samo 17 minuta, Kale je ponovno imao priliku donijeti pobjedu svojoj momčadi, no gol za njega kao da je začaran. Ovoga mu se puta, doduše, nema što prigovoriti.

arti-200912020638006Bila je to utakmica puna preokreta, s čak četiri pogotka i dramatičnom završnicom u Ewood Parku. Poveli su gosti preko Benta u 52. minuti, ali je stvari na početak brzo vratio Pedersen. Međutim, Bent se nije predavao te je u 65. minuti ponovno doveo goste u vodstvo.

arti-200912130016006Menadžer Blackburna Sam Allardyce je u 73. minuti ubacio Kalinića, Dioufa i Di Santa, a četiri minuta poslije pao je izjednačujući pogodak. Nakon jedne gužve u šesnaestercu, najviše je skočio Diouf i glavom postavio konačnih 2:2.

A onda je, već kao po nekom zadanom scenariju, Kale imao priliku donijeti pobjedu svojoj momčadi. Pedersen je s lijeve strane izveo slobodni udarac u peterac, Kalinić je iz vrlo teške situacije pucao glavom, ali vratar Paul Robinson je krajnjim naporom uspio odbiti loptu na gol-crti. U nastavku akcije još je bolju priliku imao Samba, ali niti on nije uspio svladati Robinsona.

Za razliku od proteklih kola, kad je trener Allardyce Kaliniću znao spočitnuti za promašene prilike, ovoga je puta hrvatski strijelac pošteđen packi. Međutim, statistika je i dalje zabrinjavajuća.

Sedam i pol milijuna eura skupi igrač jednom je u Premiershipu zaigrao od početka, devet puta ušao s klupe i zabio nula golova. Katastrofalni dojam spašavaju nastupi u Liga kupu. Kale je tu četiri puta dobio priliku od početka, zabio je dva pogotka i dobio žuti karton. Nadajmo se da će u Novoj godini ipak biti bolje...