Pogledajte kako se Poljud poklonio Anasu Sharbiniju!

Mandžo je za samo sedam minuta zabio dva gola Interu, riješio pitanje pobjednika i preuzeo vrh liste strijelaca u HNL-u.

27.3.2010.
18:58

Zagreb. Stadion: Maksimir. Gledatelja: 3.000. Sudac: Draženko Kovačić (Križevci). Strijelci: 1:0 - Mandžukić (9), 2:0 - Mandžukić (16), 3:0 - Badelj (63). 3:1 - Jonjić (90).Hrvatski prvak imao je neuobičajenu stvaralačku pauzu na svom stadionu u posljednje dvije utakmice. Maksimir su netaknute mreže napustili i Zadar (prvenstvo) i Hajduk (Kup), no već u devetoj minuti utakmice postalo je jasno da zaprešićkom Interu to neće poći za rukom.

Sammir je odlično pronašao Marija Mandžukića koji je s desetak metara svladao gostujućeg vratara Delača. Isti obračun vidjeli smo i u 16. minuti, a opet je bio uspješniji Mandžo, koji je drugim golom na susretu preuzeo vrh liste strijelaca u HNL-u.

Dinamo je u 63. minuti povećao svoju prednost, Andrej Kramarić je prsima spustio loptu za Milana Badelja, a ponajbolji igrač domaćeg sastava je preciznim udarcem svladao vratara Intera. Odmah nakon gola i Kramarić se mogao upisati u listu strijelaca, ali je njegov lob preletio i Delača, ali i vrata Intera.

U nastavku dvoboja još je dvije prilike imao Mandžukić, ali se ovoga puta nije iskazao. Treba reći da je Interov vratar Mario Delač s pet, šest obrana spriječio i teži poraz svoje momčadi. U zadnji minutama utakmice Dinamo je igrao s desetoricom jer se ozlijedio Calello, što je Inter iskoristio i zabio počasni pogodak preko Jonjića. Split. Stadion Poljud. Gledatelja: 5.000. Sudac: Bruno Marić (Daruvar). Strijelci: 1:0 - Vukušić (42), 2:0 - Ibričić (52).Splićani su se dugo mučili protiv 'dekintiranog' Varteksa, a bedem gostiju popustio je tek pred kraj prvoga poluvremena. U 42. minuti Anas Sharbini se driblingom na malom prostoru oslobodio svojih čuvara, ubacio na drugu vratnicu, a tamo je omaleni Vukušić nadvisio dvojicu stopera gostiju i zakucao loptu pod gredu.

Na startu drugoga dijela Hajduk je odlučio riješiti pitanje pobjednika. Redale su se prilike pred Varteksovim vratima, Vukušiću je poništen i pogodak, ali u 52. minuti Špacini igrači su konačno povećali svoju prednost. Goran Rubil je probio desnu stranu, ubacio povratnu loptu za Ibričića, koji je obavio egzekuciju za 2:0.

U 73. minuti je Anas Sharbini priuštio pravu atrakciju za gledatelje na Poljud, prodao je dva 'lažnjaka' svojim čuvarima i potom pucao tik uz vratnicu. Isti je igrač nešto kasnije opet za milimetar promašio gostujuća vrata, a zatim je uz pljesak tribina napustio travnjak. Hajduk je, gledajući po prilikama, mogao nakrcati mrežu Varaždinaca, no tri boda su ipak najvažnija. Vinkovci. Stadion HNK Cibalia. Gledatelja: 1.200. Sudac: Šime Bugarija (Bibinje). Strijelci: 1:0 - Bagarić (14).Vinkovačka je momčad novom pobjedom učvrstila drugu poziciju u HNL-u i status prvog Dinamovog pratitelja. Cibalia je povela u 14. minuti pogotkom Bagarića iz slobodnog udarca, a malo mu je pomogao i gostujući vratar Škorić, koji je loše procijenio putanju lopte.

I nakon gola su Vinkovčani apsolutno dominirali terenom, ali to nisu znali naplatiti. Na startu drugoga poluvremena u postavu Zagreba je ušao iskusni Davor Vugrinec i gosti su počeli sve više prijetiti, pa su imali i prvi priliku preko Krstanovića.

Utakmicu je nešto kasnije mogao riješiti Dino Kresinger, ali napadač Cibalije nije bio uspješan. Srećom po domaće navijače, gosti nisu to znali kazniti, iako je u 87. minuti Vugrinec opet opasno zaprijetio. Pobjeda je na kraju ipak ostala u Vinkovcima. Šibenik. Stadion Šubićevac. Gledatelja: 2.000 Sudac: Andrej Burilo (Osijek).

<inlinemediaobject><imageobject><imagedata fileref="https://net.rtl.hr/i/portal/images/moduli/plavi-top-rub-left.gif"/></imageobject></inlinemediaobject>Ljestvica HNL-a<inlinemediaobject><imageobject><imagedata fileref="https://net.rtl.hr/i/portal/images/moduli/plavi-top-rub.gif"/></imageobject></inlinemediaobject>

Čakovec. Stadion SCR Mladost. Gledatelja: 1000. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Strijelci: 0:1 - Šafarić (17), 1:1 - Žuljević (32).Susjedski derbi u Čakovcu završio je remijem. Poveo je Slaven Belupo u 17. minuta kada se Nikola Šafarić, jedan od najnižih igrača na terenu, našao na pravom mjestu u pravom vrijeme i glavom pogodio domaću mrežu. Međimurje se brzo oporavilo, i igrački i rezultatski, te je već u 32. minuti došlo do izjednačenja, a strijelac je bio Ivan Žuljević. Pula. Stadion SRC Veruda. Gledatelja: 2.000 Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica). Strijelci: 0:1 - Šorša (34), 0:2 - Pušić (54), 0:3 - Jugović (75), 1:3 - Šehić (90).Unatoč izostancima nekih prvotimaca, Osječani su odnijeli sva tri boda s Verude. Gosti su igrali čvrsto u obrani i svoju su priliku vrebali iz kontranapada. Jedan takav u 34. minuti donio im je vodstvo. Jugović je povukao kontru i dodao do Nikšića, koji je probio obranu Istre te pronašao strijelca Šoršu.

U 52. minuti novi gol Osijeka. U domaći šesnaesterac je ubacio Miličević, Barišić je gurnuo loptu do Domagoja Pušića, koji je svladao vratara Lisjaka. U 75. minuti gotovo identična akcija, Miličević je opet bio asistent, a ovoga je puta pulskog čuvara mreže matirao Vedran Jugović. U samom finišu poraz Vulićeve momčadi je ublažio Asim Šehić. Zagreb. Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 500. Sudac: Goran Proleta (Opuzen). Strijelci: 1:0 - Pokrajčić (14), 1:1 - Čurjurić (53), 1:2 - Mršić (77).Zadrani su dominirali protiv sesvetske Croatije na igralištu u Kranjčevićevoj, ali domaćini su prvi došli do gola. Strijelac je bio Pokrajčić u 14. minuti. Na početku drugoga dijela Zadranima je izjednačenje donio Ivan Čurjurić pogodivši domaću mrežu iz slobodnog udarca s 20-tak metara. Na sličan način su gosti došli i do pobjedničkog gola, a ovoga puta je u 77. minuti s 15-tak metara iskosa bio precizan Mršić.