Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Danas /

Osramotila se hrvatska hobotnica!

Slavna hobotnica iz Oberhausena, Paul, uspješno prognozira rezultate Svjetskog prvenstva, a čini se kako posljednjih dana dobiva i opasnu konkurenciju.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

arti-201007090684006Hobotnice u pulskom akvariju dobivaju sve veću pažnju posjetitelja. Naravno, razlog je Paul - popularna hobotnica iz Oberhausena koja uspješno prognozira rezultate Svjetsko prvenstva u Južnoj Africi.

arti-201007090344006"Sve se više posjetitelja zadržava uz akvarij u kojem su hobotnice i čini se da ih gledaju drugačijim očima", potvrdila je za Večernji Milena Mičić, voditeljica pulskog akvarija. Po uzoru na puno poznatijeg njemačkog glavonošca i našim hobotnicama ponuđen je odabir novog svjetskog prvaka. No, na odgovor se čekalo i čekalo - i na kraju nije stigao!

arti-201007060387006Prvo je u akciju stupila mlada hobotnica, nazvana Bepo, no brzo se uplašila nakon stavljanja posudica u akvarij, te se sakrila u kut iz kojeg nije izlazila satima.

arti-201007050704006Nakon neuspjelog pokušaja s Bepom, posudice s hranom ponuđene su nešto starijoj hobotnici - Poliju, koja je navodno prava izjelica, no rezultat je bio isti. Poli je šmugnuo iza stijene i tamo se sakrio, a rakove u posudama nije pipnuo još od petka u 13 sati, kada su mu stavljeni u akvarij.

arti-201007070745006"Naše su hobotnice ovdje tek dva mjeseca, vrlo su osjetljive, a novost su im i staklene posude u akvariju, pa reagiraju stresom. Da smo ih nekoliko dana učili na mogućnost staklenih posuda s hranom, i one bi ubrzo reagirale kao Paul", objasnila je voditeljica akvarija.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike