'Olić poput zmije otrovnice'

Nakon što je Bayern osvojio naslov prvaka, Ivica Olić i društvo uzeli su i Kup.

15.5.2010.
23:53

Nogometaši Bayerna pobjednici su Njemačkog kupa. U finalu u Berlinu s visokih 4:0 razmontirali su sastav iz Bremena. Tako je nakon prvenstva u München stigao i drugi trofej u sezoni. Ukupno im je to 15. osvojeni nacionalni kup, a samo su još dvaput poraženi u finalima, a jednom upravo od Werdera.

Werder je dobro parirao Bavarcima u prvom poluvremenu, ali je jedini pogodak u prvoj dionici postigao Arjen Robben iz jedanaesterca u 35. minuti kojeg je izborio Ivica Olić.

Hrvatski reprezentativac postigao je pogodak za 2:0 u 52. nakon što je iz odbijanca progurao loptu ispod vratara Wiesea. Na 3:0 povisio je Ribery (63), da bi Schweinsteiger u 83. postavio konačan rezultat. Danijel Pranjić utakmicu je odgledao s klupe za pričuve.

Napomenimo i da je Werder kraj utakmice dočekao s igračem manje, nakon što je Torsten Frings u 78. minuti zaradio drugi žuti karton.

Momčad iz Bremena imala je odlično otvaranje drugog poluvremena kada su u pet minuta imali dvije dobre prilike - no nisu uspjeli zabiti. Tada se ukazao već spomenuti Olić i drugim golom Bavaraca prelomio utakmicu. Šaljivu usporedbu Ola je dobio i od komenatatora HTV-a Drage Ćosića: "Olić je reagirao brzinom zmije otrovnice".

Momčad Lousia Van Gaala tako je došla do drugog trofeja u sezoni, a priliku za treći imat će 22. svibnja u Madridu gdje ih u finalu Lige prvaka čeka Mourinhov Inter. Bit će to puno teži zalogaj za Olića i društvo...