Odzvonilo strancima? Dinamovi klinci pobjeđuju!

U prvom susretu četvrtfinala kupa protiv Osijeka za zagrebački sastav su zaigrala samo trojica stranih nogometaša.

23.11.2010.
21:44

Pred prazne tribine maksimirskog stadiona, na kojima se skupilo tek 1.500 najvjernijih navijača, oslabljeni Dinamo istrčao je s nikad manje stranaca u početnom sastavu.

Vahid Halilhodžić se protiv Osijeka odlučio za domaće snage, šestorica su produkt Dinamove škole (Kelava, Mesarić, Barbarić, Vrsaljko, Badelj, Kramarić), dvojica su Šibenčani (Rukavina, Ademi) i tek trojica stranih nogometaša (Chago, Sylvestr, Tonel).

U ovo desetljeću je to bila rijetka slika, gotovo nezamisliva otkako je Zdravko Mamić počeo putovati Južnom Amerikom. Razlog je suspenzija vesele 'ekipe s Jaruna' (Sammir, Cufre, Calello, Ibanez), ali i Moralesa koji je kasnio u povratku iz Čilea.

I takav Dinamo je bio apsolutno dominantan protiv Osijeka, kojeg su od težeg poraza spasile odlične obrane vratara Karduma i napadačka nesnalažljivost domaćih igrača.

Modri su poveli u devetoj minuti golom Portugalca Tonela iz gužve nakon kornera, a taj je rezultat ostao na semaforu do kraja prvoga poluvremena zbog velikih promašaja Kramarića i Ademija.

Odmah na startu drugoda dijela Andrej Kramarić, koji se u prvom propisno ispromašivao, 'povaljao' je Karduma na travu i lijepo pogodio za vodstvo 2:0.

U 78. minuti Jakub Sylvestr promašio je jedanaesterac nakon što je Lukačević u svom šesnaestercu nespretno srušio Badelja. Osječki vratar je obranio udarac slovačkom napadaču i tako dao kakvu-takvu nadu svojoj momčadi za uzvrat.

U 79. minuti trener Halilhodžić je malobrojnim navijačima odlučio pokazati Matea Kovačića, a mlada Dinamova zvijezda zamijenila je Šimu Vrsaljka. Uzvratni susret četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa između Dinama i Osijeka igra se 15. prosinca u Gradskom vrtu.