Banke će vratiti dio rata klijentima
Prema preporuci Narodne banke Srbije, banke će po svojoj prilici morati vratiti građanima sve ono što su neosnovano naplatile tijekom prethodnih pet godina kroz povećanje kamate.
Banke će tako morati izračunati koliko više su uzeli novca klijentima podižući kamate na kredite uz obrazloženje da je to u skladu s poslovnom politikom, i to od trenutka mijenjanja ugovora do početka primjene Zakona o zaštiti korisnika financijskih usluga u Srbiji, krajem 2011. godine, pišu srpske
Taj bi iznos banke trebale uračunati u prijevremenu otplatu kredita i o tome dostaviti obavijest klijentima sa izmijenjenim planom otplate.
Na ovaj korak NBS se odlučio nakon sve više tužbi građana protiv banaka koje su podigle kamate na kredite bez preciznog objašnjenja i zbog toga izgubile sporove, navodi se u preporuci NBS-a.