"Mi smo trgovačko društvo koje nije u sustavu javne nabave i za prodaju svoje imovine ne trebamo javni natječaj. Uprava je mogla, uz odobrenje nadzornog odbora, zaključiti konačan ugovor o prodaji s bilo kime po tržišnim uvjetima te ga poslije obznanili burzi i javnosti", kaže Vladimir Šelebaj-Sellier.
Što se tiče prodaje robne kuće Nedi Young, tvrdi da je predugovor potpisan mjesec dana prije natječaja.
"Nismo ga objavili jer ne želimo da utječe na natječaj. Sedam dana je dovoljno da se iskaže interes ozbiljnih kupaca jer nije ni bila namjera zaključiti ugovore u tom kratkom roku, posebno uzme li se u obzir pravo prvokupa Grada Korčule i države", kaže Šelebaj, ističući da bi produljenje roka, nakon burne reakcije malih dioničara, moglo odgoditi dolazak do izvora za tekuće poslovanje kompanije.
Večernjem listu je potvrdio da postoji nekoliko ozbiljnih kupaca i da bi bez prodaje imovine koja im ne treba za osnovnu djelatnost završili u stečaju.
Šelebaj kaže da male dioničare preostale nekretnine zanimaju više od brodova vrijednih nekoliko stotina milijuna kuna. Poručio im je da nekretnine mogu kupiti pod istim uvjetima kao i najbolji ponuđač.