Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Novac /

Rebalans u srpnju, a povlaštene mirovine tek u prosincu

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

arti-201005050754006Vlada je u četvrtak najavila da se odmah kreće i u izradu zakona o fiskalnoj odgovornosti kao i strategije upravljanja javnim dugom. Premijerka Jadranka Kosor je najavila da će se već ovog mjeseca formirati radne skupine koje bi do studenog ove godine, odnosno predlaganja proračuna za 2011., trebale utvrditi okvire u kojima će se idućih godina kretati državna potrošnja.

arti-201005060795006Prioritetni zadatak nije dobio niti jedan ministar, već HUP koji će biti pozvan da do ljeta objavi popis poduzetnika s najvećim dugovanjima. "Podaci ukazuju da 60 posto tvrtki s najvećim dugom nemaju zaposlenike", kazala je Kosor.

Do ljeta se očekuje i odluka o ukidanju ili smanjenju parafiskalnih nameta, i to vodnog doprinosa, naknade za Hrvatske šume, promjenu Zakona o spomeničkoj renti, smanjenje doprinosa za Hrvatsku turističku zajednicu, dok će se jedinice lokalne samouprave pozvati da smanje komunalne doprinose. Do ljeta država kreće u kresanje zaposlenih u državnim tvrtkama za 5 posto, piše Poslovni dnevnik.

Vlada je pritom dala i preporuku jedinicama lokalne uprave da i one krenu u isti proces i zadrže samo one tvrtke "koje opskrbljuju dobrima i uslugama kojima privatni sektor ne može efikasno opskrbljivati".

Profesionalizacija vodstava u tvrtkama koje se neće privatizirati trebala bi ozbiljnije krenuti od rujna. Vlada se obvezala od tada započeti s praksom javnih natječaja za članove uprava i nadzornih odbora tvrtki u državnom vlasništvu, u kojima bi se ujednačio i sustav menadžerskih ugovora.

Politički najosjetljivije reforme rezervirane su za prosinac. Tada će doći do promjene sustava povlaštenih mirovina, a one će uz državne dužnosnike zahvatiti i vojne osobe, branitelje. U prosincu će krenuti i "čišćenje" javnog sektora od takozvanih neosnovnih djelatnosti.

Prethodni članci:

arti-201005060436006 arti-201005050754006

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike