NBA: / Učinak karijere P. Piercea

"Na krilima" iznimno raspoloženog Piercea, Celticsi su nadoknadili zaostatak od šest koševa u posljednjoj četvrtini i u produžetku stigli do vrijedne pobjede nad Orlandom.

25.11.2000.
22:55

Sinoć je na NBA parketima odigrano jedanaest susreta. Kukočevi 76ersi gostovali su u Atlanti, gdje su sa 76:67 pobijedili domaće Hawkse. Allen Iverson je u trećoj četvrtini ubacio 15 od ukupno 21 poena, a upravo su u tih 12 minuta igre gosti riješili pitanje pobjednika. Nakon lošeg izdanja protiv Charlottea, koje je rezultiralo prvim ovosezonskim porazom 76ersa, Iverson niti sinoć nije dobro krenuo u utakmicu. U prvom poluvremenu ubacio je samo tri poena, uz učinak iz igre od "mršavih" 0-4. Eric Snow bio je drugi strijelac gostujuće momčadi s 14 poena, dok su po 12 ubacili Theo Ratliff (14 skokova) i Toni Kukoč. Hrvatski košarkaš proveo je na parketu 21 minutu (šut 5-8, 2-4 slobodna bacanja), a ostvario je i četiri skoka, dvije asistencije, jednu osvojenu i jednu izgubljenu loptu. U momčadi Atlante Alan Henderson ubacio je 17 poena, Jason Terry je dodao 13, a Matt Maloney 11.

Indiana je na svom parketu svladala Washington Wizardse 99:87, a do pobjede ih je predvodio povratnik u momčad (nakon ozljede prsta) Jalen Rose - strijelac 23 poena a domaću momčad. Pacersi su drugu četvrtinu utakmice dobili s 29:18, što se pokazalo odlučujućom prednošću u ovom susretu. Uz Rosea, u redovima Indiane istaknuli su se Reggie Miller sa 17, Al Harrington sa 16, te Jermanie O'Neal s 14 koševa i 12 skokova. Žan Tabak proveo je na parketu 15 minuta, ubacivši četiri poena (šut 2-2), uz tri skoka i dvije izgubljene lopte, dok je Bruno Šundov za sedam minuta postigao dva poena (1-2) i ostvario tri skoka. U sastavu "čarobnjaka" najučinkovitiji je bio Richard Hamilton s 25 poena, dok je Juwan Howard pripomogao s 15 koševa i 14 skokova.

U Bostonu, Celticsi su protiv Orlanda morali odigrati produžetak ne bi li stigli do svoje šeste pobjede. Nakon izjednačene igre tijekom cijele utakmice, domaćini su u produžetku uspjeli nanizati šest uzastopnih poena i na taj način riješiti pitanje pobjednika. Iako je Paul Pierce ostvario učinak karijere od 41 koša, junacima susreta ipak su označeni Doug Overton, koji je ubacio tricu 51 sekundu prije kraja produžetka, te Antoine Walker kojemu je to isto uspjelo 17 sekundi prije isteka vremena. Ukupno, Walker je ubacio 25 poena, uz 14 skokova. U sastavu Orlanda ponovno je najraspoloženiji bio Tracy McGrady s 26 koševa i 10 skokova, dok su po 16 koševa postigli John Amaechi i Darrell Armstrong (10 asistencija).