Aktualni NBA prvak Miami Heat slavio je protiv New York Knicksa u noći s nedjelje na ponedjeljak, čime je napravio novi korak ka osvajanju prvog mjesta na Istočnoj konferenciji.

7.4.2014.
9:36

Miami je na Floridi slavio protiv Knicksa, koji se i dalje grčevito bore za doigravanje, sa 102-91 predvođen LeBronom Jamesom koji je utrpao 38 poena! Heat je pobjedom u kombinaciji s porazom Indiane preuzeo vodstvo na Istoku.

Knicksi su porazom ostali deveti, jedno mjesto ispod doigravanja, no dodatni udarac priuštila im je osmoplasirana Atlanta, koja je lakoćom slavila kod Indiane sa 107-88. Jeff Teague je ubacio 25 poena u pobjedi Hawksa, koji su domaćina sveli na svega 23 poena u prvom poluvremenu (!?). Novi je to negativan klupski rekord za momčad iz Indianapolisa, koja je donedavno držala vodeće mjesto Istočne konferencije.

Prvo mjesto Zapadne konferencije, a samim time i prednost domaćeg parketa kroz cijelo doigravanje vjerojatno je osigurao San Antonio, koji je lakoćom slavio protiv Memphisa sa 112-92. Zabrinjavajuća okolnost za Spurse je ozljeda leđa Tonyja Parkera, koji je parket napustio u prvoj četvrtini, no to se nije odrazilo na rezultat.

Phoenix je pred svojim navijačima možda upisao i ključnu pobjedu za doigravanje slavivši protiv Oklahome City Thundera sa 122-115. Unatoč činjenici da je i 41. utakmicom zaredom ubacio preko 25 poena, čime je oborio rekord Michaela Jordana, Kevin Durant nije mogao sam pomoći Thunderu da izbjegne poraz od „nabrijanih" Sunsa. Durant je sada na pet utakmica udaljen od drugog najdužeg rekorda od najmanje 25 ubačenih poena po susretu, koji drži Oscar Robertson iz sezone 1963-1964.

Recimo i da je Portland osigurao mjesto u doigravanju nakon duge tri sezone pobjedom protiv New Orleansa 100-94. LaMarcus Aldridge je predvodio Trail Blazerse s 25 poena i 18 skokova.

Miami – New York 102-91 (James 38k, 6a / Smith 32k)

LA Clippers – LA Lakers 120-97 (Griffin 23k / Hill 22k)

Sacramento – Dallas 91-93 (Gay 32k / Ellis 23k)

Indiana – Atlanta 88-107 (George 18k, 7s / Teague 25k)

Houston – Denver 130-125 (Harden 32k, 10a / Brooks 24k, 15a), produžetak

San Antonio – Memphis 112-92 (Leonard 26k, 5a / Johnson Conley 18k, 6a)

Golden State – Utah 130-102 (Thompson 33k / Burke 24k, 15a)

Phoenix – Oklahoma City 122-115 (Dragić 26k, 5a / Durant 38k, 11s)

Portland – New Orleans 100-94 (Aldridge 25k, 18s / Morrow 17k)

9. Memphis Grizzlies 45-32

10. Minnesota Timberwolves 38-38 º

11. Denver Nuggets 33-44 º

12. New Orleans Pelicans 32-45 °

13. Sacramento Kings 27-50 °

14. LA Lakers 25-52 °

15. Utah Jazz 24-53 °