NBA: / Knicksi tricama "pokopali" Vancouver

28.11.2000.
17:51

Madison Square Garden bio je poprištem možda i najbolje utakmice Knicksa ove sezone. Njujorčani, koji su od prve minute pokazali "tko je gazda", Grizzliese su "ubili" tricama (10), koje su gađali s odličnim postotkom (62.5%). Alan Houston (22) za tri poena gađao je 3/3, Glenn Rice (23 poena) 5/7, a Latrell Sprewell (18) 2/3. Marcus Camby zaustavio se na 14 skokova, a dva mjeseca nakon ozljede koljena za Knickse je zaigrao Luc Longley, koji je za jedanaest minuta provedenih na parketu ubacio dva poena. Kod Vancouvera su prednjačili Mike Bibby (17 poena, 6 asistencija) i Grant Long, koji je za 38 minuta provedenih u igri ubacio 16 poena.

Orlando je prekinuo niz od četiri poraza. Prvo ime dvoboja Magica i Bucksa bio je Ray Allen, koji je ubacio 23 poena. Glenn Robinson, koji je zbog gripe propustio posljednja dva okršaja, uz 21 poen pridodao je osam skokova i četiri blokade. Domaćini bez ozlijeđenih Granta Hilla (zglob) i Tracya McGradya (infekcija ruke), nisu mogli protiv raspoloženih gostiju. Najučinkovitiji u redovima Orlanda bili su "rookie" Pat Garrity (21) i Mike Miller (20 koševa i 9 skokova).

U gradskom dvoboju Lakersi su rutinski porazili Clipperse i nastavili seriju nepobjedivosti u posljednjih petnaest međusobnih odmjeravanja (15:0 za Lakerse). Kobe Bryant je za 32 minute postigao 29 koševa uz sedam skokova, a dvoznamenkasti broj poena zabilježili su i Shaquille O'Neal (16 poena i 6 skokova) te Rick Fox (10). U petom uzastopnom domaćem porazu Clippersa najbolji su bili Jeff McInnis (20) i Lamar Odom (16). Omjer međusobnih dvoboja trenutačno iznosi 98:83 za Lakerse.

Rezultati odigranih utakmica:

New York - Vancouver 97:72 Orlando - Milwaukee 95:104 La Clippers - LA Lakers 83:98

NBA zanomljivosti: arti-200011232096006