Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
PREVRŠILI MJERU /

Mudrinić: Gade mi se kolege iz DT-a!

Ukoliko se dokaže istinitost tvrdnji šef T-Ht-a očekuje da naručitelji odgovaraju i snose odgovornost za špijuniranje seksualnih navika svojih zaposlenika.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

ZAGREB - Tajnom oepracijom Deutsche Telekoma obrađivano je puno više ljudi, a ne samo troje visokopozicioniranih menadžera. U Hrvatskoj je praćena ne samo zaposlenica čije su seksualne navike opisane u izvješaju, nego i cijela njena obitelj, tvrde njemački novinari koji su razotkrili cijeli slučaj.

U dosjeima su navedena prava imena osoba koje se pratilo, a u dokumentima su i njihove fotografije. No, nema intimnih fotografija, prenose novinari iz njemačkog lista Handelsblatt. Iz njemačke središnjice su naručili i izvještaje o još nekoliko visokopozicioniranih osoba iz T-HT-a, no nema pikanterija iz njihova osobnog života. Izvještaji se odnose na stanje na njihovim računima te na način trošenja novca.

Na sličan način su obrađivani i menadžeri u drugim balkanskim te istočnoeuropskim zemljama.

Veoma oštro je na sve reagirao predsjednik Uprave T-HT-a Ivica Mudrinić. "Osjećam istinsko gađenje prema takvim metodama bez obzira jesu li se primjenjivale prema zaposlenicima, menadžerima ili meni samome. Razumijem to što za odgovorne pozicije kandidati moraju proći zahtjevne intevjue, da moraju imati reference koje se potom provjeravaju, no postoje granice koje se u demokratskom društvu ne mogu i ne smiju prijeći", izjavio je Mudrinić za Jutarnji list. Ukoliko se pokaže da su navodi istiniti očekuje da naručitelji odgovaraju za svoje postupke.

Zaposlenike su najvjerojatnije pratile privatne detektivske agencije, a domaći stručnjaci tvrde da su to već uobičajeni postupci jer konkurentske tvrtke mogu menadžere ucjenivati i tražiti otkrivanje povjerljivih podatak ukoliko znaju za neki njihov porok.

U Njemačkoj je Dt već pokrenuo postupak protiv bivšeg predsjednika Uprave DT-a te predsjednika Nadzornog odbora.  

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike