Mučenje na Poljudu: Pamti se samo sinjski dijamant

Nogometaši Hajduka odigrali su još jednu blijedu partiju pred svojim navijačima.

16.10.2010.
22:45

Split. Stadion Poljud. Gledatelja: 5.000. Sudac: Igor Križarić (Čakovec). Strijelac: 1:0 - Vukušić (3).arti-201010160207006Tri boda su upisana, baš kao što je najavio Stanko Poklepović, no prezentacije splitske momčadi trebala bi zabrinuti trenera Hajduka, pogotovo zato što u četvrtak njegov dječji vrtić igra protiv najjačeg suparnika u ovom desetljeću.

Oko 5.000 domaćih navijača, koliko ih se skupili na Poljudu, pamtit će samo rani pogodak Ante Vukušića. Ervin Bulku je već u trećoj minuti gurnuo loptu u prostor za mladog hrvatskog reprezentativca, koji je realizirao stopostotnu prigodu i rano doveo Hajduk u komfornu poziciju.

U nastavku mučenje i iščekivanje kraja utakmice. Treba zabilježiti da je u 27. minuti Senijad Ibričić zaradio žuti karton, to mu je treći ove sezone, pa neće zaigrati za splitski sastav u sljedećem kolu HNL-a na gostovanju u Vinkovcima.

Svoje nezadovoljstvo igrom Špaco je pokazao već u 36. minuti kada je izvadio Tomasova i ubacio Brkljaču, koji je trebao zakrpati sredinu terena i neutralizirati izrazitu trkačku prednost Koprivničana. Još je bolje Hajduk izgledao nakon ulaska lijevog bočnog Gorana Jozinovića.

Sve je moglo proći puno mirnije za Hajdukove navijače da je u 72. minuti Ibričić realizirao veliku priliku za 2:0, no Splićani su ipak uspjeli sačuvati svoju mrežu, osvojiti tri boda te (privremeno) zasjesti na vrh ljestvice HNL-a.