Mlade hrvatske zvijezde prokockale priliku života!

Iako je bila bolja momčad, mlada hrvatska reprezentacija do 19 godina nije uspjela nokautirati Italiju u susretu 2. kola skupine B na Europskom prvenstvu u Francuskoj.

21.7.2010.
21:03

arti-201007190525006Niti u drugoj utakmici na prestižnom Europskom prvenstvu do 19 godina, mali Vatreni nisu uspjeli upisati pobjedu. Nakon nesretnog 2:1 poraza od Španjolske u prvom kolu, igrači izbornika Ivice Grnje znali su da imaju veliku šansu protiv ipak slabije Italije, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Franko Andrijašević zabio je dosad jedini hrvatski gol na prvenstvu, ali samo kakav!

Hrvatska je najbolje igrala na počecima poluvremena, ali unatoč sjajnim pokušajima Ozobića, Vukušića, Punčeca i Arijana Ademija mreže se nisu tresle. Najbliže pogotku bio je Ademi desetak minuta prije kraja susreta, ali njegov je topovski udarac s tridesetak metara odsjeo na vratnici.

U drugom je poluvremenu dva žuta kartona u dvije minute zaradio talijanski lijevi bek Michelangelo Albertazzi, pa su mali Vatreni od 59. minute imali igrača više, no nisu prednost znali i kapitalizirati.

Zanimljivo, unatoč javnoj svađi, izbornik Grnja stavio je u prvi sastav dva Hajdukova pobunjenika, Marija Tičinovića i Antu Vukušića, koji su kao 'velike zvijezde' nakon prve utakmice digli malu pobunu jer nisu prvih jedanaest.

Nakon dva odigrana kola naša reprezentacija ima jedan osvojen bod, te joj je za plasman u polufinale potrebna pobjeda protiv Portugala u posljednjem kolu koje se igra u subotu u 16 sati. U drugom susretu 2. kola skupine B Španjolska je svladala Portugal sa 2:1, te je osigurala plasman u polufinale.

REZULTATI 2. KOLA:

Španjolska - Portugal 2-1 HRVATSKA - Italija 0-0

TABLICA:

1. Španjolska 2 2 0 0 4-2 6 2. Portugal 2 1 0 1 3-2 3 3. HRVATSKA 2 0 1 1 1-2 1 4. Italija 2 0 1 1 0-2 1