Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
MAY I CORBYN SE DOGOVORILI: /

'Rješenje problema irske granice treba mijenjati'

Parlament je u utorak glasao uskom većinom i podržao Mayin plan da ponovno pregovara o takozvanom "backstopu", dijelu Sporazuma o izlasku koji garantira otvorenu irsku granicu nakon brexita

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Britanska premijerka Theresa May rekla je u nedjelju kako će, kada se vrati u Bruxelles na pregovore, tražiti "pragmatično" rješenje za dogovor o brexitu na koji bi pristali i Europska unija i britanski parlamentarci.

U članku za Sunday Telegraph May je kazala da se laburistički vođa Jeremy Corbyn suglasio s njenim prijedlogom da rješenje problema irske granice, kako je dogovoreno u Sporazumu o izlasku iz Unije, treba mijenjati.

May je napomenula kako osluškuje savjete od cijele političke scene u Britaniji, preko sindikata do gospodarstvenika, u njenom traganju za ostvarivim kompromisom glede brexita.

Parlament joj dao uputu

"Kada se vratim u Bruxelles borit ću se za Britaniju i Sjevernu Irsku, biti ću naoružana novim mandatom, novim idejama i obnovljenom odlučnošću za pragmatičnim rješenjem, koje će Britancima dati onakav brexit za kakav su glasali, dok ću istovremeno voditi računa da nema tvrde granice između Sjeverne Irske i Republike Irske", rekla je May.

"To mi je parlament u utorak navečer rekao da napravim", dodala je May.

Parlament je u utorak glasao uskom većinom i podržao Mayin plan da ponovno pregovara o takozvanom "backstopu", dijelu Sporazuma o izlasku koji garantira otvorenu irsku granicu nakon brexita.

EU je već odbila ovu ideju

Europska unija ovu je ideju već odbila. Nekoliko minuta nakon glasovanja, predsjednik europskog vijeća Donald Tusk objavio je priopćenje u kojem je inzistirao da je sporazum o izlasku Britanija iz Unije, koji sadrži i "backstop", "i dalje najbolji i jedini način osiguravanja zakonitog izlaska Velike Britanije iz Europske unije".

Premijerka će 13. veljače izvijestiti britanski parlament o tijeku pregovora s EU-om.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike